Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit javasoltok? Az egyik...

Mit javasoltok? Az egyik kancám iker vemhes.

Figyelt kérdés
Ma volt kint az állatorvos a tanyámon lévő egyik lovamhoz ugyanis 10 hónapos vemhes és ultrahangot csináltak neki.Kiderült hogy ikercsikókat vár,két kancát.Ha meg ellik akkor az egyiket vegyem el tőle és én neveljem föl,vagy nyugodtam hagyjam nála mind a 2-t és ugyanúgy föltudja nevelni ő is.De nem szeretném a kancám tönkretenni a 2 kis csikóval.MÉG NEM VOLTAK IKER CSIKÓIM!!

2014. jan. 18. 21:46
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
szia! ez nagyon ritka a lovaknál, de még ritkább, h mindhárman túl is éljék az ellést... az orvos semmit sem mondott h mit csinálj?
2014. jan. 19. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
De annyit mondott hogy a lovak rendben vannak.És adott a kancámnak egy vas és calcium inyekciót.Szólt hogy ha ellik szóljak neki és szívesen segít.
2014. jan. 19. 08:11
 3/26 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem ez csak valami kamu kérdés lehet...Értelmes felnőtt ember nem ír ki egy kérdést kétszer is 40 perc alatt...Ha tévedtem bocs.

De mint már írták is erre rég fény kellett volna, hogy derüljön. Láttam már személyesen is olyat, hogy túl élték mind hárman (3ból 1 esetnél). Viszont, olyanon nem gondolkodtál még, hogy dajkaságba add egy másik kanca alá? Sokkal nagyobb esélye lenne, mint egy emberrel.

2014. jan. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Ha olyan okos akkor látná hogy elvan távolítva az első mivel rosszul írtam ki.!És hidd el nem unatkozom annyira hogy hülyeségeket írkáljak ki.De azért kössz a tippet.!
2014. jan. 19. 10:29
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Az én lovardámban születtek egyszer ikercsikók. A kanca megbirkózott a két csikó nevelésével, bár mi is tartottunk, hogy nem fogja bírni. Természetesen több kaját is kapott mint a többi ló, hogy legyen energiája.
2014. jan. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
úúú köszönöm szépen egy kis biztató hír.Nagyon jó kondiban van a kancám.Reménykedem hogy fog neki sikerülni.Amit csak lehet elkövetek értük.Már vettem nekik csonterősítőt vitaminokat stb.
2014. jan. 19. 14:44
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

A jól tartott,jó kondiban lévő egészséges kanca fel tud nevelni két csikót.Gondolj pl.arra,mikor elpusztul egy kanca és a csikóját másikkal neveltetik fel.

Attól függ,mennyi teje van az anyának,ez egyedi adottság kérdése.Első ellése lesz a kancának?

2014. jan. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha szükséges akkor egy kis csikótápszer mehet szerintem.. de ha jó a kondija akkor felneveli őket..

Sok sikert kívánok! :)

2014. jan. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az utolsó két kommentelőnek is.És nem az első ellése lesz ez a 3. :)
2014. jan. 19. 16:39
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Azért remélem beszámolsz majd a fejleményekről. :)
2014. jan. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!