Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovat 7 évesen belovagolni?

Lovat 7 évesen belovagolni?

Figyelt kérdés
Egy lovat 7 évesen nehezebb lesz belovagolni,mint csikókorban? Alapjában jófej ló, de csak dísznek volt eddig, új gazdihoz kerülne. Volt már valaki hasonló helyzetben?

2017. aug. 17. 10:09
 1/7 anonim válasza:

Természetesen nehezebb, de én foglalkoztam már 12 és 15

6 éves lovakkal is, igaz ők már be voltak lovagolva egyszer, utána mint ahogy te is fogalmaztál kérdező, jó pár évig "dísznek voltak tartva." Nehezebb lesz, de NEM veszett ügy. :)

2017. aug. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem nehezebb. Egyik ismerősöm lovagolt be 6 évesen egy lovat, kissé könnyebb dolga volt vele, kevésbé ,,kóstolgatta", könnyebben megszokta a felszereléseket is. De nyilván ez is egyedfüggő, szerintem nem lesz gond vele.
2017. aug. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem nehezebb, mint egy 4-5 éveset.
2017. aug. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Buta kérdés valóban, minden ló más. Hát hamarosan kiderül
2017. aug. 17. 12:54
 5/7 A kérdező kommentje:
Buta kérdés valóban, minden ló más. Hát hamarosan kiderül. Köszönöm a válaszokat!
2017. aug. 17. 12:54
 6/7 anonim ***** válasza:
Attól, mert idősebb ugyanúgy adjátok meg neki a futószáras időszakot, tág keretben lekötve , hogy a háta erősödjön. Nem tudom mikor akarjátok eladni, de a belovaglás nem 2 hetes procedúra, napi munkával is hónapok, mire az alapszintet megüti.
2017. aug. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
28%

Pacsi, tök ugyanez van, következő adatokkal:

A ló:

- 13 éves,

- magyar félvér,

- herélt,

- nagyon ijedős,

- de alapból kedves.


Én:

- 13 yrs,

- 13 év lovasmúlt (igen születésemtől kezdve foglalkozom lovakkal),

- három hónap idő rendelkezésemre.


Apukám lova, ha sikerül belovagolnom, akkor maradhat... ha nem, nem... nekem 4. felülés volt, ijedezik, meg minden, de az alaptermészete miatt... 4. alkalommal már szóra elindul, megáll, tolat, és zabla nélküli kantárral fordul, lépés ügetésben kézben tartható. Sok sikert! ;) írj, ha van valami probléma vagy kérdés :)

2017. aug. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!