Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 9 évesen belovagolni?

9 évesen belovagolni?

Figyelt kérdés
Szerintetek egy 9 éves lovat be lehet lovagolni ugyanolyan szintre mintha 5 évesen kezdték volna el? Már futószáron ügetünk vele csak arra lennék kíváncsi hogy szerintetek megtanulhatja-e ugyanannyira mintha fiatalon kezdték volna vele.
2013. dec. 23. 18:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Talán kicsit öntudatosabb és sok téren tapasztaltabb,mint egy csikó.Ez lehet előny és hátrány is,attól függ,h mit nézünk.Én 8 éves lovat lovagoltam be,a 2. vágtánál estem le (körkarámban tudunk csak vele dolgozni).Végül is ez a ló nemétől és jellemétől is nagyon függ.Szerintem könnyebb mint egy csikót. :)
2013. dec. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
3-4 éves lónak hajlékonyabbak még az ízületei,könnyebben tanul. Belehet lovagolni,de nem lesz klasszis sortló belőle.
2013. dec. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Belovagolni be lehet, de olyan hátránnyal indul, ami az élsportból, az igazán nagy és komoly dolgokból az esetek nagy többségében a lovat már kizárja. Hobbira teljesen meg fog felelni, talán valamivel több idő lesz a teljes kiképzése, mert az izomzata már nehezebben alkalmazkodik.
2013. dec. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!