Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez a féreghajtó érhet valamit?

Ez a féreghajtó érhet valamit?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Tavaly féregtelenítettem a lovamat Fenbendanin féreghajtó porral (10g-os csomag felel meg 50kg-nak) szóval 6 csomagot kevertem az abrakjába.

[link]

Most is leakarom féreghajtani,de megint ezt adjam neki vagy jobban járnék pasztával? Gyógyszertár van csak a közelbe,állatpatika sajnos nincsen.. Nem tudom ott kapható-e valami paszta,de azt én be se tudnám neki adni.

Előre is köszönöm


2017. aug. 24. 11:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Évente kétszer, inkább háromszor érdemes, és sosem ugyanazzal egymás után, mert a férgek adaptálódnak a hatóanyaghoz.

Neten egyébként 26 félét lehet rendelni. Állatorvos tud neked rendelni jutalomfalat jellegűt is, ha macerás a ló. De van por, pasztilla, gyógynövény, paszta, folyadék...

2017. aug. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Rendben,köszönöm!

Belefér ha most még azt a port használom aztán keresek egy dokit és rendeltetek vele a következőre?

2017. aug. 24. 15:38
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez így gagyi. Alapvetően nincs olyan féreghajtó, ami mindenre jó, ezért átalában ivermectin+praziquntel vagy valamilyen benzimidazol keveréket szoktak használni. (ez utóbbi csoport a fenbendamin is). Ám a lényeg, hogy te kihagytad a történet felét az ivermectin nélkül. Adj neki azt is, különben nincs értelme az egész féregirtásnak.
2017. aug. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Vègül egy pasztát vettem ( panacur ) amit be is adtam neki

Mennyi idő után ehet szénàt vagy abrakot?

2017. aug. 24. 18:37
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Minden változtatás nélkül, szabadon ehet. Érdemes másnap pihenőnapot tartani.
2017. aug. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi sose tartunk pihenőt, bár tény, hogy nem is olimpiára gyúrok, hogy eszeveszett kemény edzéseket tartsak vele.
2017. aug. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
3,5 éves, belovaglás alatt van hetente pár alkalommal,nem nyúzom a dolgokkal még nagyon😃
2017. aug. 24. 21:17
 8/8 anonim ***** válasza:
Oké, jogos. Pihenő alatt azt értem, hogy nem dolgoznak nyereg alatt vagy futószáron. De jártató vagy karám kötelező. Aki nem nagybeteg, az nálunk mindennap kikerül a boxból. Karámban meg megy a lököttködés, lévén 25-en vannak... Külön karám, de valaki úgyis átmozgatja a többieket :)
2017. aug. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!