Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vemhes vagy áll vemhes?

Vemhes vagy áll vemhes?

Figyelt kérdés

Vettem egy kanca póni lovat 2 hónappal ezelőtt . Olyan mintha vemhes lenne, meg van duzzadva a csecse jön a teje, horgászok beestek, péra megnyúlva. Fogtam a hasát olyan mintha lenne benne csikó A kérdésem az lenne hogy volt e már valakinek ilyen tünetekkel áll vemhesség? Vagy valóban vemhes?(Azt hogy allatorvost hívjak,olyan kommenteket nem kérek köszönöm) nyilván ki fogom hívni de először kiváncsi vagyok a tapasztalatokra..

Köszönöm ha irtok..


2017. aug. 26. 20:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Álvemhességben a hormonok ugyanúgy dolgoznak, ergo a tüneteket mutathatja. Most az, hogy mozog-e a csikó vagy nem.. Ezt a gép mellől senki nem fogja neked megmondani. Megpróbálhatsz ráhallgatni, hátha hallod a kettős szívverést.
2017. aug. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rendben köszi meg próbálom van itthon stetoskop :)
2017. aug. 26. 22:44
 3/5 anonim ***** válasza:

Azért azt nem árt tudni, hogy a vemhességhez képest az álvemhesség aránya elenyészően kicsi, így én nem hagyatkoznék arra, hogy majd akkor hívok orvost, ha házilag kitaláltam, mi van, mert az kb akkor lesz tuti, ha már látod a csikót, vagy, ha látnod kéne, csak épp sehol sincs.

Akármelyik is, igényel orvosi kontrollt, ha tényleg vemhes, akkor ultrahang (ikervemhesség a kanca elhullását is okozhatja), és herpeszre sürgősen be kéne oltani, ha még nincs, mert ez is okozhat nem kevés bajt.

2017. aug. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

a "horgászokat" még megértem hogy telóról autocorrect, de áll vemhesség?? :D


Álvemhesség, mert nem igazi. Nem egy áll nő a hasában.

2017. aug. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ez értelmes válasz volt 👍👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻
2017. aug. 29. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!