Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovat lehet így tartani?

Lovat lehet így tartani?

Figyelt kérdés

Erdős területen lenne, ahol van megfelelő mennyiségű fű. Lenne egy istállós boxa, amibe szabadon bejárhat, ha akar.

Patkó nem lenne rajta. Akkor is kellene hozzá rendszeresen kovácsot hívni, vagy körmölni?

És elég neki, ha csak füvet legelészne, vagy pedig kell még az étrendjébe más is, ami nélkülözhetetlen?

És boldog lenne ilyen tartási körülmények közt? :)



2017. aug. 27. 01:28
 1/5 anonim ***** válasza:
59%
Szia. Ha tiétek az erdős terület,akkor az a hely megfelelő azzokkal a körülménnyekkel,amit mondasz. Legyen megfelelő méretű helye. Igen,kellene körmölni,kovács nem kötelező,ha olyan fajtájú a ló. Néhány fajtának elég a ridegtartás (tehát csak fű legelés) pl.hucul,haflingi stb.(igénytelenebb fajták,viszont mondjuk egy frízt nem tudnál így eltartani. Remélem,hogy hasznos volt a válasz,jó pacitartást. :) :D
2017. aug. 27. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Széna akkor is kell, ha sok a fű. Főleg télen. A mi egy szem lovunk legelőn tartva így is meg szokott enni nyáron havi 1 körbála szénát, télen 2-t. Mellette munkától függően kap roppantott zabot. Amúgy 1 hektár jó réti füves terület tud eltartani egy lovat. Kovács kell, mert patkó nélkül is körmölni kell a lovat. Amúgy a ló patájától is függ, hogy kell e rá patkó.
2017. aug. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a ló patájától, de a munka jellegétől is függ, pl az igás lovat kell patkolni, akárhol tartod. Ugró lóra is szokás tenni, ha vizes füvön is megy, sarokkal együtt. Stb. De 6-8 hetente mindenképp kell körmöltetni, attól függően, milyen gyorsan nő/kopik a patája, vagy mennyire igényli a szabályozást.

Vedd bele, hogy pláne egyedül a ló nem fog fel-alá rohangászni, és koptatni a patáját (de ha mégis, akkor is kell szabályozni, mert nem szabályosan fog terülni és kopni).


Széna kell, legjobb, ha ad libitum, és amid ő eldönti, mennyire van szüksége a fű mellé. Abrak a ló általános állapotától és a munkától függően összeállítva, szükséges mennyiségben. Pl idős, beteg, fiatal, kemény munkát végző, stb., ezek mind speciális étrendet kívánhatnak, egyed szerint.

Víz napi 40-60l, nyáron talán több/ló.


Oltani (influenza, tetanusz, esetleg herpesz és nyugatnílusi láz) is kell, meg a vérvétel is kötelező (fkv,takonykór). A legelő lovat gyakrabban kell féreghajtani, és lehetőleg mindig más hatóanyaggal.

Plusz a ló társas állat, így kifejezetten boldog egyedül nem lesz, mert egy ló nem ménes, ezt le kell szögezni.

2017. aug. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Megfelelő mennyiség alatt mit értesz? A ló a nap nagy részében eszik, ha teheti legel. Na már most jó lenne tudni mekkora területről is beszélünk. Egy 50*50m-es vagyis 2500 négyzetéteres terület 2 hét max 3hét függően mennyi és milyen növényzet van rajta és mennyire beles a lovad. 3 hét alatt lecsupaszítja a területet utána nem nagyon nő semmi. Max ha leválasztasz részeket és beveted, locsolod, akkor ok, viszont a fenti példa területnél jóval csökken a ló mozgástere.

Szóval szénára mindig szükség van. Meg egy fedett helyre ahol tárolod a szénát (ez lehet ponyva is csak ne érje víz és tudjon szellőzni).

Nem tudom költségileg mennyivel kalkulálsz, de átlag 30-40 ezer havonta (de pl egyszerre vannak nagyobb kiadások, szénából nyáron kell spájzolni, mert télen rohadt drága lehet, érdemes 1 évre elegendőt egyszerre megvenni, ami kb 200 ezer, ugyan így a zabbal). 6-8 hetente kell körmölni, 3-4 havonta féreghajtás, oltások...stb és akkor még nem mentél vele 1 métert se és nincs semmi baja, nem kell hirtelen állatorvost hívni és hasonlók (na az tud nagyon drága lenni még).

2017. aug. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Körmölni szerintem is kéne, patkolni meg a patájától függően. Szénát én is tennék neki. Zabot meg szerintem attól függően, hogy mennyit dolgozik. Még ezen kívül nyalósót is értékelne szerintem. Viszont azok a körülmények amiket leírtál, szerintem teljesen jók neki. Biztos hogy boldog és elégedett lesz nálatok. :)
2017. aug. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!