Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mikortól lehet lovastúrákon...

Mikortól lehet lovastúrákon részt venni?

Figyelt kérdés
Én most kezdek el lovasoktatásra járni, és nem tudom, hány órát kell venni, hogy különbőző helyeken túrákon vehessek részt?
2017. aug. 31. 15:36
 1/3 anonim válasza:
Szerintem ezt nem órában mérik, hanem az egyéni tempódtól függ, milyen ütemben tudsz haladni és persze mennyi időt tudsz rászánni, gyakorolni. Jobb helyeken lovast csak úgy visznek terepre, hogy mind a három jármódban stabilan ül és tudja irányítani a lovat. Ha ahova most jársz, ott nem így van, szerintem válts lovardát, a saját biztonságod érdekében is. Sok olyan "lovarda" van, ahol akár lépés-ügetésben kivisznek, csak azzal nem számolnak , ha megindul egy kezdővel a ló, mit csinál és annak milyen következményei lesznek? Terepen lovagolni nem olyan, mint karámban vagy futószáron, hogy rászól az oktató és megáll a ló. Terepen sok olyan tényező érheti, amitől megijedhet és ezt tudni kell kezelni, ha már ott lovagolsz és ezt egy nyeregbe kapaszkodó, pár hónapja lovagoló lovastól nem lehet elvárni.
2017. aug. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lovastúrára csak olyan menjen, aki magabiztosan ellovagol mindhárom jármódban kengyellel és anélkül is, illetve jól tudja irányítani a lovat, és nem esik kétségbe egy 50-60 centis ugrástól sem. Ezt nem 10 óra alatt éri el az ember, hanem ha intenzíven tanul és nem hetente 1x lötyög egy órát, akkor normális oktatóval kb 1-1,5 év. Azért írom így, mert ugye az egyéni képességek is sokat számítanak, ha valaki hamar ráérez, és heti legalább 3 alkalommal lóra tud ülni, akkor 1 év alatt el lehet ezt a szintet érni.
2017. aug. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem csak egyéni képességek, de a ló sem mindegy. Hiába képzett az adott ló, igenis van olyan, hogy a ló és a lovas jelleme nem passzol. Képzett lovast ez nem befolyásol - mármint elboldogul vele, legfeljebb nem lesz szívszerelem -, de a tanulási folyamatot azért meg tudja nehezíteni.
2017. szept. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!