Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovagolhatok ezen a pónin?

Lovagolhatok ezen a pónin?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Jövő héten lesz egy pónink ( szomszéd pónijaival egy karámban, szóval nem lesz magányos) aki 3 éves shetlandi. Az lenne a kérdésem, hogy lovagolhatok rajta? 46 kiló vagyok, és csak ügetni tudok. Ezzel a súllyal, és kevés tapasztalattal ráülhetek majd?

2017. okt. 1. 13:44
 1/8 anonim ***** válasza:
A pónik nem èpp a legbarátságosabbak. Főleg egy 3 èves, ès mèg lovagolni se tudsz nagyon. Na meg az a 46 kiló már azèrt sok. Èn nem ajánlanám. Ha már ló akkor meg legalább 10 èveset. De ezt is inkább akkor, ha már jól tudsz vágtázni is.
2017. okt. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
3 évesen az a ló nincs belovagolva, te pedig nem tudod ezt megtenni. Lehet, hogy párszor elmenne veled körbe-körbe, lehet, hogy meg se moccanna, de az is lehet, hogy elsőre beleállítana a karám oldalába. Én nem kísérleteznék, mert nem csak a saját, és a ló testi épségét veszélyezteted, de végső soron az életedet is.
2017. okt. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Ha mindenképpen fel szeretnél ülni a pónira kérd meg apudat ( vagy valakit) hogy fogja először a lovat, sétáljatok, aztán futószáron ügessetek, ezt is akkor ha már a séta makrancoskodás nélkül megy. Utána, egyedül sétálj, majd egyedül ügess, de eközben járj lovagolni, hogy tudj a pónival vágtázni, ugratni. De mindezek mellet nagyon sokat foglalkozz vele, úgy hogy nincs megkötve, menj be hozzá a karámba simogasd, etesd kézből, kerülj közel hozzá.


Szerintem csináld ezt :)

2017. okt. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Túl nagy a súlyod a pónihoz. Egyszer-egyszer ráülhetsz pár percre sétálni, de ne sűrűn.
2017. okt. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
És mekkora az a shetty? Nálunk van 4 de a legnagyobb is 1m. Mit akarsz egy ilyenen lovagolni? Max 5-6,éves gyereket ültetünk rá. Amúgy 3 évesen nagyon gyerek még csak tönkretennéd a hátát, és amúgy sincs belovagolva. Viszont bekocsizni érdemes mert úgy nagyon hasítanak.
2017. okt. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A szomszédba a 14 éves lány is lovagol a pónikon :(
2017. okt. 3. 10:18
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha én verem a kutyám, te is fogod a tied, mert hát ha egyszer nekem is lehet, miért ne?
2017. okt. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Shettinek nem sok 45 kiló. Feltéve hogy nem mini shetland, de gondolom a nagyobb 100-110 cm-s változatról van szó. 50 kilóig hajrá! Semmi baja nem lesz tőle, ha nem minden nap 2- órás túrákra, vagy díjugrató versenyekre viszed.

Az más kérdés hogy a 45 kilódat rövid úton bedobja az első bokorba, elránt, és még meg is tapos a szemétláda, de hajrá! Ne hidd hogy attól hogy kicsi, cuki is lesz! Hiszen ezért szeretjük őket :)

2017. okt. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!