Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért nem engedi a lovam,...

Miért nem engedi a lovam, hogy megsimogassam a fejét?

Figyelt kérdés
A ló már 4 éve a miénk. 2 évet volt lovardàban aztán elhoztuk. Ott sosem vettem ezt észre, de akkor nem is volt még ilyen kapcsolatom vele. Mióta csak én lovagolom én csinálok vele mindent egyre jobban feltűnt hogy elhúzgálja a fejét. Nem egy jó helyről vettük - lókupectól és ki tudja előtte honnan jött... De valaki csak belovagolta, egy értelmes, nyugodt ló. Arra is gondoltam hogy régen verhették a fejét... Mikor rajta van a kantár akkor viszont már megengedi, csak mikor szabadon van vagy kötőfék van rajta akkor nem. Kérdés : Ha tényleg verték el tudja egyszer felejteni azt? Vagy esetleg más ötletek hogyan érhetném azt el hogy ne húzgálja a fejét. Létezne olyan hogy egyszerűen nem szereti?

2017. okt. 14. 08:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Első tippre maga a mozdulatod túl gyors és megijeszted. Kinevelni meg úgy kell, mint bármi mást, pozitív megerősítés útján. Kéretik utána olvasni bármely etológia könyvben!
2017. okt. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elképzelhető, hogy a kantározás/zabla ellen tiltakozik már előre amúgy, pláne, ha korábban nem csinálta, csak azóta, hogy kettesben vagytok, szerintem tévút azt keresni, hogy x évvel ez előtt mi volt, stb. Persze lehet poszttraumás stressz, de szerintem az sem most jelentkezne.

Ellenben ha egyedül van, az válthat ki nem kívánt viselkedéseket, akár ezt is meg lehet fontolni.

2017. okt. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az első kommentelőnek köszönöm, megpróbàlok odafigyelni, eddig erre nem is gondoltam, mert testvéremmel is ezt csinálja meg bárkivel aki meg akarja simogatni. A másodikhoz nem tudok mit hozzáfűzni csak azt hogy kár volt komiznod le is pontoztalak és jelentettelek.. Mert ilyen emberekkel nincs értelme vitatkozni. A harmadik válaszolónak pedig : Sajnos azt nem tudom hogy régebben csinálta - e megmondom őszintén nem vettem észre. De akkor még mások is lovagolták heti egyszer találkoztam vele és akkor is úgy hogy már dolgozott. Ja és amúgy azt sem írtam hogy nincs egyedül van mellette egy másik paci.
2017. okt. 14. 13:58
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor az előző helyén érdemes lenne megkérdezni, hogy csinálta-e, meg fokozatosan elkezdeni leépíteni a dolgot. Pl. adsz neki répát, közben simized a fejét, hogy társuljon hozzá jó inger. Később már lehet akár fordítva is, akkor kapja meg a répát, ha békében állva marad és hagyja, hogy megérintsd, simogasd.
2017. okt. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!