Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vettem egy szíriai aranyhörcsö...

Szikszaika14 kérdése:

Vettem egy szíriai aranyhörcsögöt egy kisállatkereskedésben. Ma can a 2. napja hogy itt van. Már lassan-lassan engedi hogy megsimogassam. SZERINTETEK HOGYAN TOVÁBB HOGY KÉZBE IS TUDJAM VENNI? . Már a kaját is elveszei a kezemből.

Figyelt kérdés
2014. aug. 23. 08:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Csak szép fokozatosan, ne kapkodd el a szeliditést!

Ő majd magától a kezedre fog kapaszkodni, nem szabad erőszakkal kézbe venni elsőre.

Kináld mindig kajával, előbb utóbb rá fog mászni a kezedre, ez akkor érvényes leginkább amikor már felébredt, tehát este, mert akkor akarnak játszani.


1 hét múlva ha még nem mászik a kezedre, akkor tehetsz egy olyan próbát, hogy a házával együtt lerakod az ágyra, ha nem a ketrecében van, akkor könnyebb megbarátkozni vele, könnyebben kézbe fogható. Ágy felett kicsivel megfoghatod, hogy ha netán kiugrik ne essen le, csak a puha ágyra és ahogy a kezedbe van úgy kináld meg valami finomsággal, pl. dióval vagy trappista sajttal. De ezt kb. 1 hét eltelte után próbáld meg! Ne hamarabb, még idő kell neki!!

2014. aug. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 julcsika01 ***** válasza:
lehet hogy már tudod ,de imadjak a paprikat. probalkozzazzal ,ha a kezedbe teszed a paprikát és érd el ,hogy a kezedbe másszon. amikor en kaptam meg a hörimet azt tanacsoltak hogy egy hétig csak nézzem őket. szoval ne probaljam megfogni. de lehet probalkozni a kezbol etetessel.
2014. aug. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
okés megpróbálkozom :) Köszi a válaszokat :)
2014. aug. 24. 06:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!