Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csomózott kötőfék?

Csomózott kötőfék?

Figyelt kérdés
Egy ideje egyre jobban tetszenek a csomózott kötőfékek viszont még sosem volt vele dolgom .Nem igazán ismerem ,hogy milyen . Felmerült bennem az a kérdés,hogy elég erős -e ahhoz ,hogy futószárazásnál megtartsa a lovat. Mivel az én lovam eléggé húz kifelé és attól félek az csak elfordulna a fején ,mert nem látom ,hogy van tartása. Egyébként most egy rendkívül egyszerű rendes kötőfékje van . Olvastam több helyen is ,hogy veszélyes mert nem tud elszakadni olyan az anyaga. Úgyhogy most jól összekeveredtem ,mert eddig azt hittem egyáltalán nem tart,de ezek szerint mégis erős. Tudom ,hogy elég veszélyes ,de csak futószárazásnál szokott rajta lenni kötőfék meg csutakolás, nyergelésnél. De akkor sem szoktam magára hagyni,mert egyszer beleakadt a feje a vezetőszárba ..... Én úgy gondolom hogy könnyebb is fel / le venni a lóról mert nem kell csatolgatni. Tényleg könnyebb vagy csak én látom így ? Köszi a válaszokat előre is

2017. okt. 19. 15:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Mivel nincs párnázás, és "csak" kötélből van, nyilván nem áll meg a sarokban, viszont mivel egy darab kötélből van csomózva, és egy csomóval rögzíted a fején is (mint a csikókötőféket, a jobb oldalról alulról fel átdobod és csomózod), így nincs olyan része, ami szakadna. Tehát kikötni tilos vele a lovat, mert bármi rémüldözésnél-hülyülésnél a lónak lesz előbb baja. Ha megfelelő a méret, futószárhoz teljesen jó. Ha a lovad megpróbál kifele húzkodni, tegyél rá egy kantárt, és telepíts újra a "hol van a kör közepe" alkalmazást :D Ja, csatolgatni nem kell, viszont csomózni igen... Kérdés, neked melyik a kényelmesebb.
2017. okt. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amit te keresel futószárazáshoz, az a sima bőr kapicán.

Kézen történő munkához esetleg jó a csomózott kötőfék, de én sose éreztem szükségét.


A tartóssága a csomózottnak amúgy abban rejlik, hogy nincs szakadási pontja, nincs olyan, ahol gyengébb, vagy ahol csatlakozna a másik anyaghoz - mivel nincs másik anyag. Egy hagyományos kötőfék simán elszakad ott, ahol a fém részhez kapcsolódik, vagy eltörik a karabiner: ez a csomózottnál nem eshet meg, így előbb szedi le a ló fejéről a bőrt...

2017. okt. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Futószárazáshoz inkább kantárt vagy kapicánt használj. Mivel a csomózott kötőfék nem passzentos így egy bohóckodásnál, megugrásnál könnyen elfordulhat. Kikötni tilos vele a lovat, mert a legbirkább is kerülhet pánik szituációba és ilyenkor akár csontig vághat a kötél.
2017. okt. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Evikeh18 válasza:
Ha futószárazáshoz akarsz kötőféket akkor legalkalmasabb rá az a Kapicán és futószárazni csomozottba lovat tilos és kikötni is mert nem tud el szakadni és csúnya károkat okozhat a lóba.
2020. febr. 16. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Evikeh18 válasza:
És igen a legjobb a bőr kapicán nekem is az van és nagyon jó csak ajánlani tudom. :)
2020. febr. 16. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!