Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek melyik veszélyeseb...

Szerintetek melyik veszélyesebb a lovaglás vagy a motorozás?

Figyelt kérdés

Melyik sporban történik a legtöbb baleset lovaglásban vagy motorozásban? Melyik veszélyesebb?

(Nem tudtam milyen kategóriába írjam)



2017. okt. 28. 10:50
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Elég fontos tényező hogy mivel motorozol hol. És a lovaglásnak is van elég sok változata.
2017. okt. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
10%
Sokkal többen motoroznak, mint lovagolnak, így a motoros baleset is sokkal több. De ha arányosan nézzük, szerintem úgy is több a motoros baleset, és súlyosabbak is.
2017. okt. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%
Ha csak azt nézzük egy motoros milyen sebességgel megy, mennyi felelőtlen sofőr van az utakon, már egyből ki lehet logikázni, hogy a motorozás sokkal veszélyesebb..., ha csak azt nézzük, egy olyan ló ami "megvan tanítva" nem fogja csak úgy ledobálni az embert, és ha tudja kezelni a lovas, nem is nagyon van esély semmilyen balesetre... Összehasonlíthatatlan a kettő szerintem... 12 éves kislányokat már lovagolni tanítják azt látom, motoros balesetben meg az elmúlt 2-3 évben 4 ismerősöm/osztálytárs stb.. vesztette életét az utakon... Olyan balesetről meg nem igazán hallottam még, (nyilván megtörténhet, kivétel erősíti a szabályt...) hogy valaki leesik a lóról és meghal.. Na szóval mindenki levonhatja a különbséget :D
2017. okt. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

Két első válaszoló meg nem pontos választ adott, mert nem összehasonlítható a kettő, egy motort meg egy quadot vagy autót vagy GÉPI járműveket össze lehet hasonlítani, motorral fának-vagy bármi másnak csapódnak 120-km/h-val és szörnyethalnak, de elég ahhoz 60km/h is bőven..

Melyik ló fog neki rohanni egy fának vagy bárminek? :D

Mi okozna ott azon kívül balesetet, hogy leesik a lovas ember? Nem tudom mennyivel fut leggyorsabban egy ló, de nekem ez a két dolog olyan szinten összehasonlíthatatlan, hogy nem is értem emiatt az első két ember válaszát...

2017. okt. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%
Alapjába véve motorozásból több súlyosabb baleset lehet. Amit már előttem is írták,bevágnak elé autóval vagy valami "elromlik" benne és még rengeteg más is történhet. A lónak viszont saját akarata van,elég neki csak egy rosszabb nap,hogy a lovasától kapott helytelen segítség miatt gondoljon egyet és ellenszegüljön.Pl felágaskodik és nem tudja megtartani az egyensúlyát akkor a lovasával dől hátra,ami azért nem olyan kellemes érzés miközben egy 500-600 kg-s állat esik rád,amit jobb esetben megúszol egy lenyomorodással. Vagy egy akadály ugrásnál rosszul méri fel a helyzetet és beakad a lába a rúdba,ugyan úgy pofára esnek,"szerencsésebb" esetben csak a lovas fogja felszántani a talajt. És egy teljes sebességgel vágtázó ló,ami éppen megriadt egy szellemtől sem a legjobb dolog a világon. Erről is lehetne még regényeket írni mert sok veszélyforrás van.De a lényeg az,hogy a több százzal száguldó motor mégis csak más mint egy zsákmány állat. Persze a motoros halálos balesetekből sokkal több van,és ez sajnos legtöbbször csak a figyelmetlen emberek (pl. autós)hibája . De azért a lovaglásnak is megvan a maga veszélye,csak általában ebből a halálos baleseteket nem szokták bemondani a hírekben. Vaaagyis a motorozás kicsit veszélyesebb szerintem :D
2017. okt. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Annyiból nem lehet összehasonlítani a fentieken kívül, hogy megcsinálod (jó esetben) a jogsit, és utána olyan gyors motort veszel, amit akarsz, annyival mész, amennyivel nem szégyellsz. Lónál nagyon az alapokról indul a tanulás, és sokkal hosszabb a folyamat, így általában nagyobb is a kontroll, magad felett és a ló felett is, több apró rossz élmény ér.
2017. okt. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként attól, hogy motorral lehet bukni, ne felejtsük el, hogy igenis lehet lóval is esni, és felettébb kellemetlen élmény, tekintve, hogy hiába megy kevesebbel, általában elég nehéz maga a jószág ahhoz, hogy súlyos károkat okozzon a lovasban a puszta súlyával.

Ettől még ha azt vesszük alapnak, hogy az ember ésszel, ügyesen közlekedik mindkettővel, akkor a motor a biztonságosabb - tekintve, hogy nem él, nincsenek önálló gondolatai, megbízhatóbb. Ugyanakkor arra figyelni kell, hogy a lóval ellentétben ha valami kezd szétmenni benne, nem feltétlenül ad annyira egyértelmű jelzést a baj bekövetkezte előtt.

És mindkét esetben veszélyességi tényező a környezet - pl autósok, stb.

2017. okt. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mindkettőnek megvannak a maga veszélyei, de nem is mindegy ki milyen módon csinálja.

A ló egy gondolkodó állat önálló akarattal ez egy plusz rizikó faktor, míg a motor egy gép, aminek a működése (a műszaki állapotból fakadó rizikók nélkül) csak rajtad múlik.

Lovaglás lehet csak pályán idomítás, viszonylag kis rizikóval jár, ahogy egy zárt pályán való motorozás is.

Terepen már nagyobb a veszély, de ez az utakon is elmondható, ahol sokszor vétlenül kerül az ember olyan helyzetbe amit nem tud megoldani.

Ha már a lovas ugrat abban nagyobb a kockázat az esés veszélye, mert a ló bestopplohat és akkor a lovas repül ló nélkül. De ugyanúgy a motoros is keresheti a veszélyes szituációkat mikor a crosspályán ugrat, mert ott is egy rossz érkezés végzetes lehet.

Mindegyiknek megvannak a maga fokozatai és veszélyei, ha nem a tudásszintedhez mérten végzed, akkor mindkét sport egyformán veszélyes.

2017. okt. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
29%
Szerintem a gyaloglás. Gondold el. Elesel a faszba, bekurod a szád és széthalsz.
2017. okt. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szerintem a lovaglás. Ha belegondolunk, egy ló kiszámíthatatlan, veszélyes élőlény, bár meg lehet találni velük a közös hangot. A motort ember irányítja, kiszámíthatóbb :)
2017. nov. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!