Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kezdő lovas vagyok és lenne...

Kezdő lovas vagyok és lenne egy pár kérdésem. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Magamról: 13 éves lány vagyok kb másfél hónapja lovagolok. Egy hónap után vettek le futószárról. És egy-két alkalom és mehetek osztályban. Előző órán kaptam pálcát, azt a hosszú asszem díjlovagló pálcát. Tudom irányítani a lovakat, pálcát is tudok használni, még nem vágtáztam, de ügetni jól tudok. A hibám h gyakran kiesik a kengyelből a lábam, de vissza tudom venni úgy is ha nem nézek le és nem is ilyedek meg mert kengyel nélkül is stabilan ülök. Heti egyszer járok 1 órát.

Kérdéseim:

1. Mit tudnék csinálni a kengyellel és a lábammal, mire figyeljek oda?

2. Hosszú pálcát könnyű kezelni terepen vagy mondjuk vágtánál?

Csapni kell vagy csak megbökni?

3. Nem indul el a ló ha pálca nélkül a lábammal próbálom elindítani...tudtok vmit amire szinte bizti h elindul?

4. Szerintetek mikor vágtázhatok?

És vki elmondja nekem amiket ő eltud mesélni a vágtáról?

Tapasztalatok, beugratás, nehéz e kiülni? Stb.


Előre is köszi a válaszokar :D



2017. okt. 29. 02:28
 1/7 anonim válasza:
100%

1:A lábad nem esik ki a kengyelből, ha a sarkadat lenyomod és a lábfejed első felére helyezed a súlyt.

2:A pálca nem akadályoz semmiben, ha szorosan a lábad mellett tartod.

3:Elvileg minden iskolaló elindul pálca nélkül, ha határozottan, de nem erősen indítod el.

4:A vágtázás milyensége függ az embertől is és a lótól is. Ne legyél bizonytalan, mert azt a ló is megérzi, plusz azzal leszel elfoglalva, hogy le ne ess, így nem élvezed.

Sok sikert, és ha bármi kérdésed van, szívesen válaszolok.

2017. okt. 29. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Na most akkor tudod hasznalni a palcat vagy nem?

1. A labad eulso resze legyen bennt a kengyelben es a srakadat nyomjad le. Ahjoz hogy ki tudjon esni a labad vagy tul kint van belole vagy nem jol van beallitva a kegyel. Vagy esetleg hizod felfele a labad.

2. Ha a labad mellett van vegig akkor nem akad be sehova, de megis milyen hosszu az a palca? A farat elered vele? Mert ha igen ahelyett jobb lenne egy rovidebb. Ha jol emlekszem a dechatlonban lehet venni 65 cm koruli hosszu palcat. Nekem is olyan volt mikor kezdtem. Teljeen jo volt, nem kellett erolkodni meg gondolkodni hogy mit hogyan mert pont jo helyen tudtam vele "suhintani"

3. Az regen rossz hogy csak palcara indul a lo. Sarkad az oldalahoz es csivovel told elore kozben meg hanggal segitsd. Igy el kell indulni minden lonak.

4. Mikor eljon az ideje. Most mig a palcaval meg a kengyellel es az elonditassal bajok vannak addig nem tudsz. Az jo hogy biztos az ulesed.

Az en elso vagtazasom szornyu volt, futoszaron voltam es igy vegig iven volt a lo. Nem talsltam meg az egyensulyom. Konnyitve mindig visszahuppantam, kiulni meg nem tudtam mert pattogott a lo nagyon. (Mellesleg az en oktatom egy kalap sz...r volt) ugyhogy 3 probalkozas utan eldobta a vagtat, hogy menjek vissza csak ugetni a tobbiekhez. En mindig csak azt gyakoroltam, hogy hogy kell lenni vagta kozben ha kikonnyitek, arrol szo sem esett hogyan is uljem ki. Aztan jobb lett az ido mentunk ki terepre, ott gondolt egyet egy masik oktato aki elol volt azt elindult vagtaba mert miert ne. Hozzateszem ott mindenki rajtam kivul meg csak az ugetest tanulta. De vegulis terepen en magamtol a sok probalkozas utan nagyon jol belejottem a kiulesbe es a kikonnyitesbe is. De azt a helyet mar reg otthagytam.

Ha tudod hogyan kell kiulni es kello keppen ellatulsz hogy a loval tud mozogni akkor nagyon konnyu, ha befeszulsz a akkor a konnyutes es a kiules se fog sikerulni.

Beugratni nem nehezebb a lovat mint elinditani ugetesbe. De ezeket majd megtanulod idovel.

Sok sikert

2017. okt. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha kiesik a lábad akkor vagy nem jó a méret vagy nem jól tartod a lábad. Sarkadat mindig le kell nyomni. És az sem jó ha nagyon benne van a lábad a kengyleben. Figyelj hogy a lábad mindig a ló vonalával legyen párhuzamos.

2.Én pont most akarok hosszú pálcára váltani mert a kicsivel alig érem el a lovat..A kicsiknek amúgy van ilyen "csapó" részük amivel egy kicsit kell csak odaütni nekik. De azért érezze meg. A hosszú pàlca is így működik sztem. De terepen vagy vágtánál a pàlca nem fog akadályozni. Az nem zavaró egyáltalán. Én észre sem veszem hogy a kezemben van.

3. Ha nem indul el a ló, az elég nagy baj. El kellene csizmára is indulni esetleg szóra.. Meg ha osztályban mész automatikusan a többi után. Szerintem úgy próbáld hogy 3 csizma aztán pàlca.

4.Ez tőled még az oktatótól függ. De ameddig van ez a kenygel probléma nem hiszem. Arra próbálj figyelni. Amúgy régi tapasztalat nagyok soká tanítják meg az oktatók a vágtát..

2017. nov. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
70%

1. Hogy ez ne forduljon elő,szerintem jól jönne pár kengyel nélküli edzés.Én fél évig lovagoltam nélküle,és mára már soha nem csusszan fel.

2.Én mindig hosszú pálcát használok,terepen is,vágtánál is,és néha még ugratásnál is.Van amelyik lónál elég,ha látja hogy a kezedben van,vagy ha közelebb viszed a testéhez.

3.Hát nemtudom,próbáld erősebben,sarkantyút nem ajánlok.

4.Hát mikor én elsőnek szabadon vágtáztam az irányítással volt bajom,de a következőnél már minden simán ment.Hát beugratást biztos tudod de leírom hogy kell/kéne: belső láb a hevederen külső a heveder mögött.Külső szár megtart,belső kicsit enged.Hát minél nagyobbat lép egy ló,annál nehezebb kiülni,de persze meg tudod szokni.

2017. nov. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszoktat c:
2017. nov. 7. 17:52
 6/7 anonim ***** válasza:
76%

1.Kicsit más szemszögből nézzük a kengyel-problémát. Nem az a forrása,hogy rosszul tartod a sarkad,az csak egy eredmény, és vélhetőleg nem is az lesz a megoldás,hogy igyekszel lenyomni a sarkad. Valószínűleg a súlypontod van még rossz helyen,ami rossz lábtartást eredményez. Nekem is volt ilyen problémám, akárhogy nyomtam lefelé a sarkam nem segített. Ahogy helyretettem az ülésemet, elengedtem magam, nem szorítottam a lábammal-térdemmel, kissé előretoltam a derekam, nem dőltem előre, a helyére került a lábam és sarkam is anélkül,hogy külön oda kellett volna rá figyelnem. Neked is azt javaslom,hogy keress rá google-ban "lovas helyes ülése", olvass el különböző cikkeket,ha van akkor könyvet, hogy el tudd már képzelni lovaglás közben is, hogy hogyan kell jól csinálni. Például hasznos lehet: [link]

2. Egyáltalán nem használok már pálcát, a legkörülményesebb mindig az volt,mikor könnyűügetésnél ülésváltásnál át kellett venni egyik kézből a másikba. Szerintem hamar hozzászokik a kezed hogy a szár mellett azt is fognod kell. Lovat nem csapkodunk! Odaérintjük a pálcát.

3.Odazárod az oldalához a lábad és a csípőddel előrefelé tolod,hosszabb szárat adsz neki. Egy megfelelően képzett lónak erre el kell indulnia.

4. Amint jól megy a tanügetés,mert abból fogod a lovat beugratni vágtába,illetve majd abba is kell visszaülnöd. Érdemes a tanügetéssel megbarátkozni,sokat gyakorolni, ha jól megy anélkül hogy pattognál a nyeregben,kiesnél az egyensúlyodból vagy elvesztenéd a kengyeleidet,akkor nincs nagy baj az üléseddel.

2017. nov. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
76%

A legtöbb kérdésre szerintem igen korrekt válasz erkezett, én csak a 3.-ra válaszolnék.

Az én lovardámban alap, hogy mielőtt felülsz a lóra, hozod a palcát. Nem nálam! Nem azert, mert sajnálom megütni a lovat, volt már rá példa, ha kellett, használtam. Egy hónapig ültem egy lovon így, pálca nélkül, és ennyi idő alatt sikerült elérnem, hogy a kisebb jeleimre is válaszoljon, reagáljon.

Alapból, ha mindig pálcát használsz egy lóhoz, rá fog szokni, és valóban annál nehezebb lesz csizmával elindítani.

2017. nov. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!