Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szeretnék lovat. Van egy...

Szeretnék lovat. Van egy bökkenő, mit tegyek?

Figyelt kérdés

3 éve lovagolok komolyan,kiskoromban is rengeteget jártam. Hetente vagy heti többször (ahogy kijön) úgy járok lovagolni,elég tapasztalt vagyok,sokféle lovon ültem,csődőr,kanca,herélt lovon. (bakolóstól ágaskodósig, minden félén.) Majdnem versenyszerűen ugratok (mindjárt készülök rajtengedély vizsgára).

Tisztában vagyok a körmöléssel,patkolással,trágyázással,orvosi költségekkel,etetéssel,mindennel. A hely is meg lenne hozzá. Egész nyáron a lovardában dolgoztam,mindennap 15 lovat kitrágyáztam,etettem stb.

Szóval minden meglenne,annyi bökkenő van,hogy mikor iskolában vagyok mamám ápolná,viszont ha mamám nincs itthon akkor nem tudom mi lenne. Ennyi gondom van,és tudom a lovak társas lények,ezért lehet vennénk hozzá egy Shetlandi pónit. Adnátok még tanácsokat ezzel az egésszel kapcsolatban?

15/L



2017. nov. 4. 20:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy lovardát, ahol bértartják. Olcsóbb és egyszerűbb is, mint otthon tartani.
2017. nov. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A környéken nincsen nagyon,csak egy itt közel de az egy annyira szar hely. 45 perceket meg nem akarok utazni.
2017. nov. 4. 21:08
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha esetleg van olyan ember a környéken aki vállal lovászkodni és 10000% megbízol benne akkor az lehet egy megoldás. :)
2017. nov. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem.dolgozol addig ne akarj lovat. Ez nem ilyen egyszerű hogy mindent tudsz. Nem olcsó, nincs ünnepnap, mivan ha történik valami a mamáddal (pl messzire költözik), kaját hozni,hozatni neki, sok sok meló. Nem hiszem hohy a mamáddal gurigatod a szénát, vagy viszitek a fél mázsás zsákokat.
2017. nov. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem inkább az a gondom, hogy már most sem vagy benne biztos, hogy lesz idő a lóra... Érettségi, főiskola/egyetem vagy munka.... Nem látom a jövőjét a dolognak. És igen, ehhez 100%-ig oda kell tenned magad.
2017. nov. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az a bökkenő, hogy magadnak veszed a lovat és nem a nagymamádnak. Ha nem tudod megoldani az ellátását, akkor ne legyen lovad. Akkor minden reggel kelj 5kor etess meg, trágyázz ki, fürödj meg, engedd ki és go suli. Délután foglalkozz a lovaddal, egyél, tanulj, megint etetsz és már este is van. Ezt minden nap ha 40 fok van, ha - 20, akkor is. Ők a ló nem bánja, ha nincs minden nap piszkálva, de hetente 4x illik foglalkozni vele nyeregből vagy földről még bértartásban is. Szóval ezt gondold át, hogy mekkora áldozatot vagy képes hozni az állatodért. Nagymama, szüleid, szomszéd Pista bácsi persze segíthet, ha pl beteg vagy vagy nyaralsz, de ne velük akard megoldani a munka lényegi részét.
2017. nov. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Persze ezzel mind tisztában vagyok,köszi a válaszokat.
2017. nov. 6. 15:13
 8/8 anonim ***** válasza:

Hiába vagy tisztában a költségekkel, az egy dolog :D De gondlom nem te fogod 15 évesen kifizetni a többszázezret a lóért + a póniért. Aztán havonta szintén több tízezrek. A mamádat énis kihagynám a dologból, szerencsétlen biztos nem tudná ezt hosszútávon csinálni, elég nagy fizikai megterhelés tud lenni néha. Ha meg bértartás, akkor plusz havi 45-60.000. Ezt gondolom szintén nem te fizetnéd.

Az érettségi egy dolog, hogy kevesebbet tudsz kint lenni mert tanulni kell, de nem tudom hol laktok, de gondolom egyetem esetén el kell menned albérletbe, koleszba, ami azért sokkal nagoybb macera, hisz ott kell hagynod hétköznap jobb esetben a bértartásban a lovardába, rosszabb esetben a nagymamádra. Sajnos arra is gondolni kell, hogy a nagymamád beteg lehet, nekik egy kor után már nem tesz jót a fizikai munka. 15 év múlva is meg tudnátok ezt oldani?

2017. nov. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!