Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovat akarok, nincs ötletem...

Lovat akarok, nincs ötletem milyen lenne ideális fajta, ötletek?

Figyelt kérdés

Lovat szeretnék bármilyen lehet a méret shetlanditól a shireig bármekkora lehet,ajánlást kérnék pl.:hogy milyen nemű legyen (csödör,kanca,vagy herélt)

Vagy egy fajtával is nagyon sokat segítetek. Hátas ként alkalmaznám.Tartási lehetőségek 1ha-s legelő,fedet box (3x3) fából,egy herélt welsh csödör,5x5 fedett kör karám.

Hideg/meleg vérű az is mindegy (nekem :D) 157cm 43kg lány vagyok ha valamit segít. Tudok lovagolni, ügetés megy,vágtán még nem árt a csiszolás:) TELIVÉRT NE ÍRJATOK

Először és utoljára ültem arab telivéren!

Köszönöm szépen a válaszokat előre is!



2017. nov. 10. 22:33
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
A welsh herélt társként lenne
2017. nov. 10. 22:39
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Légyszi ne vegyél lovat...járj még edzőhöz pár évet...légyszi
2017. nov. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

"lovat akarok"

"bármilyen lehet"

"alkalmaznám"

"mindegy nekem"

"először és utoljára ültem telivéren"


Ki vagy ? Schobert Lara? A lovakhoz nem értesz, a lelkivilágukról fogalmad nincs, követelőzöl, és nyilván baromi jó világ van nálatok otthon, hogy te csak úgy lovat akarsz, anyuciék meg majd fizetik minden igényét.

Lovat nem ALKALMAZUNK. Hány éves vagy, 12? Nőj fel kicsit agyilag, aztán ha sikerült, akkor esetleg, talán alkalmas leszel rá, hogy lovad legyen. Talán.

2017. nov. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%

Nem akarlak elkeseríteni de ha egy arab telivér kiszúrt veled szerinted egy shire nem fog mondjuk ledobni? :D Nagyon gyerek vagy még és még csak meg se kellett írnod hozzá a korod hogy lássuk.


Aki így áll a lovakhoz hogy egy fajta megszívatta egyszer és ezért kizárja a telivéreket és követelőzik mint egy hisztis kislány annak még az a welsh csődör se való. Vegyél nyelvtanórákat meg tanulj inkább a szüleidnek ebből a pénzéből.

2017. nov. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

2. Neharagudj hogy nem *5 a fogalmazásom de nem tudom másképp leírni,és nem gondolom azt hogy csak a telivér dobhat le mert ugyan úgy le dobhat egy lipicai vagy egy welsh is,2 okból szeretnék lovat, de az a legfőbb dolog hogy a heréltünknek legyen egy társa, az a másik hogy lovagolni szeretnék rajta, a herélt nem alkalmas rá mert nincs belovagolva én meg még nem rendelkezem elég tapasztalattal hogy belovagoljam.Senki nem foglalkozik nállunk a családba lovakkal rajtam kívül.

És nem vagyok egy miss p.csa aki egyből feladja mert az hogy ledob egy ló az nem azt jelenti hogy felkell adni mert béna vagy hozzá,hanem csak segít az esés tompítást gyakorolni:D.Az meg egy másik sztori,hogy miért nem szeretnék arab telivért! Nem a szüleim gondozzák a lovat hanem én etetem látom el ápolom, mozgatom le meg törődök vele, és attól hogy jön egy nagyobb ló vagy kisebb póni attól nem fogom elhanyagolni egyiket se. Igaz nyilván nem én fizetem a tartását de én foglalkozok vele.

2017. nov. 11. 12:39
 6/14 anonim ***** válasza:
80%

Még egy shetivel sem bírnál el. :

)

2017. nov. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Jól van fiatalabb vagyok valószínűleg mint ti,a welsh a első pónink,már 2 éve megvan,de én legalább nem kezdek el belovagolni egy lovat úgy hogy nem megy a vágta és egyébként meg 13 vagyok! Úgy hogy nem mondhatjátok azt hogy egy 7 éves elkényeztetett kis r.banc vagyok,akinek "anyuci meg apuci mindent megvesz"!Mert valóban én gondozom a heréltet,és nem ilyedek meg egykis ló citromtól sem,mert a ganézást is én csinálom én normálisan tettem fel a kérdést,és normális válaszokat vártam! Erre kaptam nagy képű f...okat!
2017. nov. 11. 23:38
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy, max kettő valaki írja azt, hogy hanyagold, akkor lehet hogy csak a rossz szándék szól belőlük.


Ha mindenki (eddig velem együtt 6, de fog ez még nőni) egyöntetűen mondja, hogy NE, akkor el kéne gondolkozni hogy lehet valami alapja a dolognak.

2017. nov. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%

Hát azért nem mindegy, hogy egy hatalmas hidegvérű csődör vagy egy mindenkivel kicsesző póni...


Én is ilyen tudással kaptam 11 évesen lovat, ráadásul csikót. Na hát egy életre megtanultam a dolgokat.

2017. nov. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Milyen az a herélt welsh csődör? :D
2017. nov. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!