Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovat akarok, nincs ötletem...

Lovat akarok, nincs ötletem milyen lenne ideális fajta, ötletek?

Figyelt kérdés

Lovat szeretnék bármilyen lehet a méret shetlanditól a shireig bármekkora lehet,ajánlást kérnék pl.:hogy milyen nemű legyen (csödör,kanca,vagy herélt)

Vagy egy fajtával is nagyon sokat segítetek. Hátas ként alkalmaznám.Tartási lehetőségek 1ha-s legelő,fedet box (3x3) fából,egy herélt welsh csödör,5x5 fedett kör karám.

Hideg/meleg vérű az is mindegy (nekem :D) 157cm 43kg lány vagyok ha valamit segít. Tudok lovagolni, ügetés megy,vágtán még nem árt a csiszolás:) TELIVÉRT NE ÍRJATOK

Először és utoljára ültem arab telivéren!

Köszönöm szépen a válaszokat előre is!



2017. nov. 10. 22:33
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Nem azzal van bajom hogy ne legyen,hanem azzal hogy nem kultúráltan fogalmazzák meg az első legalább normálisan írta le
2017. nov. 13. 17:26
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy olyan alap dolgokat nem tudsz, hogy azért sértődsz meg azon amiket itt írunk, mert kb. egy másik dimenzió számodra.

Járj el lovasiskolába tanulni egy jó edzőhöz. Te magad fogsz rájönni miért voltak lekezelők a válaszolók. Egy kis tanulás után rájössz majd, hogy a lófajták nem úgy működnek, nem olyan egyszerűen elkülöníthetők mint pl. a kutyafajták. Megtudod majd milyen szempontok alapján kéne keresni, és megtudod azt is, hogy szükséged van egy szakemberre, aki segít választani lovat.


Ja és egy apróság: a 'telivér" és az "arab telivér" nem ugyanaz.


Ezen meg behaltam: "Tudok lovagolni, ügetés megy,vágtán még nem árt a csiszolás"

Versenyző vagyok, de ha megkérdezik tudok-e lovagolni a válaszom " nem, de szeretek". Te meg lazán bemondod, hogy TUDSZ lovagolni... TANÍTS!

2017. nov. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 EAdri93 ***** válasza:
80%
Nem lehet általánosítani, Először is angol telivért is láttam már olyat aki kb menet közbe aludt és ugy kellett folyamatosan pálcázni hogy ne csak cammogjon, és láttam már olyat is aki csak egytrappban tudott közlekedni. Van egy mondás "a jó lónak nincs fajtája se színe" nem muszáj tisztavérű lovat venned de ha emgfogadod a tanácsomat akkor mindenképpen heréltet v kancát vegyél, mént semmiképpen sem, mert legyen akármilyen "jól nevelt" és "nem csődörös" a töke viszi az agya helyett amint sárló kancát érez a közelben, hiába akarják eladni az eladók ilyen és ehhez hasonló beugrató szövegekkel. Vegyél tapasztlt, belovagolt lovat, ami idősebb 5 évesnél, megvan minden papírja (mert ez elvileg kötelező LENNE) akár fv akár tisztavérű legyen meg az útlevele, 1 évnél nem régebbi negatív vérvétele fkv re elsősorban , a kötelező oltásai és az se hátrány ha rendszeresen volt parazitamentesítve és körmözve bár ezek alap dolgok elvileg. Az ügető fajtát tudom ajánlani mert nagyon jóindulatú lovak, igazi "mindenes" lovak, a közvetlen közelemben 25-30 ismerőst tudok akiknek ügető fajtájú lovai vannak és tényleg univerzális mindenes lovak. Nekem is ügető fajtájú lovam van. A kisbéri, a gidrán is jó fajta, a sodrottak igazi "fotel" kényelmes lovak A lipicaiak inkább akciósabb mozgásúak de láttam már jó lipicai hátaslovat.
2017. nov. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Nézd. Nem véletlenül írták ilyen sokan,hogy nem a legjobb ötlet beleugrani lóvásárlásba. Nagyon fiatal vagy még,ezerféleképpen alakulhat az életed és ebben a képben benne van,hogy elveszted irántuk az érdeklődésed, aztán csak menne a háztól a hátas. Inkább igyekezz tökéletesíteni a tudásodat,mind lovaglás,mind a lovak ismerete terén. Az a pénz,amit a szüleid (vagy Te) lóra költenél, menjen inkább nyaranta lovastáborra, lovaglóórákra. Szoktak bérbe adni lovakat, az is jó lehetőség hogy megérezd,milyen egy saját ló és milyen felelősséggel jár.

Amúgy arab telivérem van, egy ügyesebb kezdő már elkocogna vele kötőfékkel. Attól még,hogy ért egy rossz élmény, ne fordíts hátat egy fajtának.

2017. nov. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!