Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vélemény? Szerintetek ez jó?

Vélemény? Szerintetek ez jó?

Figyelt kérdés

Már régóta szeretnék saját lovat. 3 alapjármodban egyedül,biztonságosan közlekedek.Szüreti felvonuláson is voltam lóháton,de anyuék nem engedik. Főképp az anyagiak miatt. Szóval arra gondoltam hogy most lett egy óriási földművelési telkünk ,aminek mi csak egy kis részét szeretnénk használni. A többit anyuék ki szeretnék adni bérbe és én arra gondoltam hogy ha olyan árat kérnénk a földért akkor abból a pénzből tudnánk fedezni a pacik havi költségeit.jó szerintetek havi kb. 50-60 ezerből kijön egy sheti meg pl egy hafi, az az álom lovam... HAFII. Otthon lenne tartva,van ismerős szinte családbarát akik otthon körmölik és patkolják a sajátjaikat,nekünk is ők csinálnák és a pacik a nap 90 százalékában legelőn lennének.Napi szinten lennének mozgatva és ha betöltöm a 15-öt akkor én is be tudok szállni a költségekbe diákmunkával(még 2 év)Túl kevés pénz vagy elég, ilyenekre gondolok mint pl.:

-szalma

-széna

-zab

-oltás

-stb..havi cucc

köszi ha elolvastad.Írj te is választ ha úgy gondolod hogy tudsz segíteni.



2017. dec. 3. 18:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez mind szép, meg jó, de nem az eltartásával van a baj, hanem ha jön egy több százezres állatorvosi költség.
2017. dec. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A lovakat meg is kell venni,és az állatovosi költségék sem olcsók valóban. Arról nem is beszélve,hogy a szüleidnek lehet egész más célja van a bérbeadásból származó pénzzel.
2017. dec. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Hát kedves Napsi001 nem derül ki, hogy hány hektáros terület lehet az a"óriási" terület de bérbeadásával nem lehet egy ló eltartását biztosítani. Kb. 50-60 hektár kellene arra, hogy a havidíjad ki jöjjön. Tapasztalat nélkül nem javaslom még neked saját tartású lovat. Ugy számolj, hogy egy ló eltartása(ha nincs rendkívüli esemény)és az átlag árakat nézzük 25-30 ezer forint/hó/ló.
2017. dec. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A helyedben egy lovat vennék és nem rögtön kettőt, így az anyagiak is jobban hangzanak. Szerintem magányos sem lenne ha törődve van vele
2017. dec. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!