Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha tél van, kint 0 fok, és...

Ha tél van, kint 0 fok, és kiviszek a lovaknak (2) 35-40 fokos vizet, akkor az még nem gond? Egyáltalán megisszák?

Figyelt kérdés

2017. dec. 5. 16:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez túl meleg nekik, max kézmeleget... De egyébként megisszák a langyos vizet, nyilván jobban esik nekik, mint a hideg. Bár nemegyszer előfordul, hogy kivisszük őket és a jégkásával játszanak, pedig a boxban is volt víz...
2017. dec. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Langyos vizet vigyél nekik.
2017. dec. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Csak azért nem tudtam, mert ami az én kezemnek jó, az nekik meleg, és megrepedhet a fogzománcuk. És sima régi fajtájú higanyos hőmérőt, lehet vízbe tenni? Nem ázik be? Mert csak olyanunk van.
2017. dec. 5. 18:55
 4/6 A kérdező kommentje:

Mondjuk reggelre jó lesz, mert éjszaka hidegek vannak, nem nagyon, de -1, 2 fok.


Amikor 0, -1 fok van kint, és nagyon vékony a jég, akkor ha a tóból isznak, mert ugye belelépnek egy kicsit, és feltörik a jeget a patájukkal, akkor az rossz nekik? Az már hideg, ugye?!

2017. dec. 5. 18:57
 5/6 A kérdező kommentje:

hucul-hafflingi keverék az egyik ló, és mezőhegyesi félvér, más néven furioso north star a másik.

A hafit nem is féltem annyira, mert ő a jég hátán is megélne, nagyon jól hasznosítja a takarmányt is.

Reggel fél bála, este fél bála széna, plusz alkonyatkor, fél-fél szilvalekváros vödör áztaott kukorica dara, naponta 1-2 sárgarépa.( 2 lónak) összesen)

2017. dec. 5. 19:01
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha megisszák a hideg vizet, az nem gond, sőt, jó, mert az szokott problémát jelenteni, hogy hideget nem isznak. Kézmeleg vizet vigyél ki nekik, vagy akkor tedd eléjük, amikor kézmeleg, nem kell hőmérőzni. Én, amikor télen vödörből kényszerültem itatni, megitattam este, abból ivott x mennyiséget, újra feltöltöttem a vödröt melegvízzel és abból még tudott még inni az éjjel, mielőtt befagyott.
2017. dec. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!