Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Honnan tudom hogy a lovam...

Honnan tudom hogy a lovam tényleg elengedett e, és nem csak "lent van a feje"?

Figyelt kérdés
Honnan tudom, hogy feladta e a hátát és hogy tényleg laza e?
2017. dec. 10. 07:29
 1/2 anonim ***** válasza:
39%

szia elöször is a lónak nem a hátából kell engednie hanem a tarkójából.

Másodszor én úgy szoktam,hogy folyamatosan hajltom és engedek neki, vagyis ugymond 8 asokat lovagolok vele de igazából az két kör h a közepénél áthalylítom arra amerre szeretnék menni ezt úgy kell,hogy a belső szárat felemeled majd a klsővel egy kicsit megtartod azért,hogy ne sodródjon be a vállán én addig szoktam ugyan azon az íven menni amig nem nézelődik és rám figyel majd ha már rám figyel akkor átmegyek a másik kézre és ott is ugyanez majd ha már mind a 2 kézre jól megy és nem nézelődik hanem rám figyel akkor megpróbálom körönként váltogatni a kezeket de ne csak ugyan ott many mert akkor csak azt tanítod neki,hogy ott engedjen bele meny arébb ott is csináld meg ugyan ezt magyarán használd ki az egész páyát és a beleengedésnem az a lényege h felemelje a ló a hátát de a tarkójának a marjával kell egyvonalba lennie ha lejebb van akkor meny ki a pálya szélére és gyorsísd a tempóját gyors ügetésre mert akkor kénytelen lesz feljeb emelnie a fejét majd ha a tarkója a marjával egyvonalba van akkor lasstsd de ha megint lejebb rakja akkor újra gyorsítsd mindezt addig amig már nem rakja a kelleténél lejebb a fejét

2017. dec. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az elengedett ló háta kényelmes,lehet hajlítani minden irányba a csizma köré,elfogadja az állítást,átmennek rajta a felvételek,rendesen belép maga alá,megfelelő ütemességben mozog ,egyenletesen támaszkodva. Sokszor látni h a feje lent van,de amikor leül a lovas tanügetésbe,a ló átejti a hátát egy "gödör" keletkezik a gerince mentén és ebben ül a lovas,ami sem neki,sem a lónak nem kényelmes ezért a hátsó lábak is inaktívvá válhatnak,elmaradhatnak az első patanyomokból,megszűnik a hátsó tolóerő. Ettől függetlenül áltámaszkodásban (akár egy veiroter kényszerítése miatt is) lehet lent a ló feje,de ez esetben nem elengedett a ló. Ha megfigyeled ,élénk fülmozgás,faroklengetés , laza toroktájék,habos száj is az elengedettség egyik jele lehet. Bár utóbbival lehet is csalni ,versenyen pl bevett szokás előtte egy almát vagy valamit adni neki,hogy habos legyen a bírók előtt a szája.
2017. dec. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!