Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyire éri meg zsokénak lenni?

Mennyire éri meg zsokénak lenni?

Figyelt kérdés
Màr 10+ éve lovagolok. 16 éves vagyok 160 cm és 45 kg. Sajnos telivérekhez nem volt még szerencsém mert a lovarda nem azokkal van tele 😂És a saját lovam is egy félvér. Alapok megvannak persze 2 év alatt azon is tudok még finomítani. Ribárszki Sándoréknál van egy kis ismerettségem ,úgyhogy ott lehet ki tudnám próbálni magam. Mennyire éri meg? Azzal tisztában vagyok hogy nagyon keményen kell edzeni, de nem is baj hogy egész nap a lovak közt kell mozognom.

2018. jan. 4. 17:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Vácon van zsoké iskola. Táncsics Mihály lovász szakán belül. Húgom oda jár. Szereti de hogy lesz e értelme az már nem biztos. Ő most 10.es és már több versenyen futott felkérés alapon. Ha jól csinálod, ügyes vagy akkor felfigyelnek rád ha nem akkor sajnos nem tudsz érvényesülni. Sokat kell műlovon gyakorolni és az iskolás lovakon bizonyítani csak utána tesznek rá telivérre. Most valami külföldi híres zsokénak kell segítenie cserébe pedig tanítja, indítja futamokon. Sokat mennek külföldre de szinte alig látjuk egymást. Kolis (vagyis valami olyasmi mert alagon valami zsoké szálláson van) és a zsoké aki támogatja csak hétvégente jön Mo.ra. Ünnepek alatt is ott kellett lennie. Teljesen elidegenedik de muszály mennie hogy megérje.

Én is mehettem volna zsokénak de nem nekem való az az életforma én azt nem bírnám.

2018. jan. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Na ribárszki szereti amúgyis a friss ,fiatal husikat. Menj el ,próbáld ki. Ha van ismeretséged náluk akkor láthatnád h nem kifizetődő. Én is akartam menni munkalovasnak,de kösz nem hiányzik az a légkör ami ott van.
2018. jan. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha nagyon zsoké akarsz lenni, a Mező (amit az első is írt) jó kezdő löket lehet, tavaly is az egyik lovász jó helyezést ért el valami arab versenyen. Szakiskolai képzés, nem baj, hogy most másik suliba jársz, elvégezheted érettségi után is.

Szerintem nem kifizetődő amúgy. Ribárszkit meg hagyd inkább, szereti a fiatal kis zsokélányokat, de ettől még nem fogsz fejlődni. (Lovon való lovaglásban legalábbis biztosan nem.)

2018. aug. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is nagy álmom, hogy zsoké legyek. Háát, nem egyszerű, a telivérek ideges természetűek, nem mindeni tudja őket megülni... Lovas tapasztalatod, van, több mint egy évtizede lovagolsz... Ribászki Sándor az ország egyik legjobb trénere, sokat tanulhatsz tőle. Szerencsés vagy☺🏇🍀
2018. szept. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!