Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem tudom őket elválasztani?!

Nem tudom őket elválasztani?!

Figyelt kérdés

Van két lovam. A második szeptemberben érkezett hozzánk. Nem tudom a lovaimat külön lovagolni és elválasztani mert hisztizik mindkettő és hajlamosak saját magukban kárt tenni. Mit tegyek?

Köszi!


2018. jan. 16. 11:41
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
ui.: az első lovam nem annyira hisztizik tehát vele el tudok menni egyedül terepre. de addig a másik képes felakasztani magát.
2018. jan. 16. 11:46
 2/11 anonim ***** válasza:
Vegyél egy harmadikat társnak, valami pónit vagy ilyesmit.
2018. jan. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez gyakran kialakul olyan lovakkal, akik csak ketten vannak.

Nekem van egy telivérem, amely csak korlátozottan lovagolható egy régi sérülés miatt (séta, kis ügetés), ezért vettem egy olyan lovat mellé, amit tudok rendesen is használni.

Igen ám, de a telivér nincs meg egyedül sem istállóban, sem karámban. Olyan szinten veri magát, hogy egyszer állatorvost kellet hívni, mert olyan sebet csinált magán, hogy varrni kellett.

A lovat eladni nem akartam, mert úgyis vágó lenne a sorsa, és amúgy remek ló, a sérüléséről meg nem ő tehet, hanem az előző gazdája.

Én azt csináltam, hogy egy idős, már nem lovagolható, nyugdíjazott lovat befogadtam melléjük, bértartásban. Csak a takarmányt fizeti a gazdája, meg orvost, körmölést, ilyeneket, de a helyért nem fizet. Vannak, akik keresnek helyet a már nem lovagolható lovuknak, ahol olcsón lehet tartani, nálunk meg elfér a legelőn. Nekem a plusz munkát megéri az, hogy nyugodtan ki tudok menni egyedül lovagolni.

Szerencsére ez az öreg sportló elvan egyedül is a karámban, tehát ha valaki ismerőssel kimegyünk sétaterepre mindkét lovammal, azt az egy, maximum két órát (a telivérrel nem lehet többet menni) simán, gond nélkül kibírja.

2018. jan. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De van többi társ. Van két póni, 10 tehén, bárányok.
2018. jan. 16. 13:07
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom,mennyire van összeszokva a pónival.De amíg kimész az egyikkel,addig lehetne a másik,a bent lévő a pónival.Ha nem nagyon vannak összeszoktatva,akkor szoktasd össze őket,játsszanak együtt,foglalkoztasd őket együtt,így hátha megmaradna addig a pónival is,amíg a másik kimegy.

Vagy ha ez sem válik be,akkor ha tudod finanszírozni,és van még annyi helyed,akkor vegyél egy nagyobb méretű lovat,hátha azzal jobban elvan.Nem túl drágán(akár 200 000 ft-ért is) már lehet venni,egész normális,egészséges,belovagolt,lovagolható lovat,azzal még te is jól járnál.

2018. jan. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Csak számomra az is elég furcsa hogy a két lovam úgy mond elszeparálhatatlanok pedig nincsenek olyan nagyon jó kapcsolatban. Az első lovam a főnök és a második pedig fél is tőle, mégis hiányolja.
2018. jan. 18. 10:35
 7/11 anonim válasza:
Hasonló helyzetbe vagyok. Vettünk kb 4-5 éve egy Welsh pónit aki több lóval volt együtt, hozzánk kerülve egyedül lett, de így is teljesen szelíd volt mint a birka tényleg semmi gond nem volt vele. Következő évben vettünk egy nagy lovat akitől már másnap nem tudtuk még csak el vezetni sem, ha a naggyal elmentem lovagolni a póni verte magát az istállóban kész hiszti volt, úgy ment utána mintha a csikója lenne, de a nagy meg nem viselte el, hogy így rátapad. 1,5 -2 év után sajnos el kellett adnom a nagy lovat még aznap a póni kereste ment a szokásos hiszti és másnapra meg mintha kicserélték volna, újra lehetett kezelni, szépen szót fogadott, ha szóltunk oda jött, bejött a lakásba ha nyitva maradt az ajtó. Most újra került hozzánk egy nagy ló és a póni megint teljesen megváltozott, ha a nagyot elviszem már hiszti van, veri magát, eladni nem szeretném mert nagyon szeretem a kis piszkot. Már arra gondoltam, hogy veszek mellé pár birkát, vagy ha úgy lesz pénzem akkor lehet veszek még 1 lovat, nagyon olyan úgysem lesz, hogy 2vel egyszerre mennénk.
2018. jan. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Ja és amikor elkerült a nagy ló egy ismerősöm azt mondta, lehet, hogy félt a másiktól. Az igaz, hogy a nagy ló az idegenekkel, állatorvosokkal agresszív volt és nem szívelte őket az előző gazdája miatt, de nem hinném, hogy félt volna tőle. Ha sikerül valamire jutnod írd meg kérlek.
2018. jan. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Mármint a pónid félt volna vagy a nagy ló?

Én elválasztanám őket ha mind a kettőt biztonságban tudnám.. csak sajnos ridegben tartjuk az állatainkat és megpróbálná a második lovam a 2 méteres kerítést is átugrani, aztán megtörténne a baj..

És amúgy a második lovam, nevezzük nevén Karát, aki jobban hisztizik, ő tart egy kicsit az elsőtől, Matyitól. Mátyás mindig elzavarja, hajtja.

2018. jan. 24. 16:24
 10/11 A kérdező kommentje:
Ez a hierarchia.
2018. jan. 24. 16:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!