Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy kiskutyának meghal az...

Ancsur04 kérdése:

Ha egy kiskutyának meghal az anyukája akkor mikor lehet őket elválasztani a testvéreitől?

Figyelt kérdés
2012. jan. 16. 20:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Az anyuknál 2 hónapig szokta maradni, de az szerintem mindegy,hogy a testvéreitől mikor választjuk el. Szerintem minnél hamarabb,hogy ne szokjanak tulzottan össze.
2012. jan. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
4 hetes volt a kutyusom, amikor meghalt az anyukája, 6 hetesen elhozhattam így.
2012. jan. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát ez attól függ. Nyilván minél több időt töltenek együtt, annál jobb, egy elárvult kutyát sem érdemes 5 hetesnél korábban elválasztani a testvéreitől, elvégre így is rengeteget tanul tőlük. Mellesleg 4-5 hetesen még nem mindig esznek szilárd táplálékot.

Ha viszont a gazda nem tudja vállalni egy fészekalja árva kölyöknek az óránkénti cumiztatását, akkor nyilván "elosztogathatja" őket segítőkész jótét lelkeknek, a kutyák pedig jobban járnak az életben maradással, mintha mindenáron szocializálni akarták volna őket.

Tévedés ne essék, egy szeparáltan felnőtt kutya is képes társas kapcsolatokat létesíteni, ezernyi ilyenről hallani, nem lesz érzelmileg dilettáns, csak segít, ha a testvérei között lehet.

2012. jan. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!