Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lelki okokból fogyhat a...

Lelki okokból fogyhat a lovam? Mivel lehet "helyrehozni"?

Figyelt kérdés
Van egy mén pónim 13 éve él velünk és volt egy lipicai kancám aki 12 évig élt velünk ugyanis decemberben el kellett altatni. Azóta a pónink egyre jobban fogy és szinte rémisztő ránézni. Ugyan ugy kap kaját és van mellette még szintén 5 póni és egy kisbéri. Nagyon szerették egymást szinte a mamájának tekintette a lovam. Lehet ez a fogyásának az oka? Mit lehet csinálni? Mit adjak neki hogy vissza szerezze a súlyát? Aggódom érte.. :(

2018. febr. 15. 22:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Mert az hogy látta decemberben, meg pár napja, semmit sem jelent. A mi állatorvosunk már rég kérte volna a vérvizsgálatot, meg vizsgálta volna a székletét parazitákra. Minimum.
2018. febr. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
2-3 hetente jár az orvos. Minden vizsgálatnál vesz vért. Nézi a székletét. Végbél vizsgálatott is csinál. Tüdejét, szívét meghalgatja. Nézi a száját is nem e nyáladzik vagy bármi. Kenetett vesz az orr váladékbol illetve a bélhangokat is nézi. Minden vizsgálat eredménye negatív. Ő is lelkiekre gondol de alaposan ki vizsgálja nehogy valami elkerülje a figyelmét. Nem kisnevű orvosról beszélünk aki tényleg érti a dolgát. Volt uh vizsgálat is a belek mozgásáról de ott se volt semmi eltérés. Minden viszgálaton (uh nélkül) mindent át nézz rajta és minden alkalommal vesz vért és kenetmintát.
2018. febr. 16. 20:31
 13/16 anonim ***** válasza:
Köszönöm, végre megkaptam a kérdésemre a választ. Akkor nekem sincs más tippem a lelki okon kívül. Egyszer hallottam- látni nem láttam- ilyen esetről. Érdekes módon ott egy macska miatt billent helyre az adott ló. A többi lóval nem közösködött, de azt a cicát valamiért kedvelte annyira hogy helyrejöjjön.
2018. febr. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%
Persze, hogy lehet ez az oka. A lovak is érző lényeg. Mint ahogy a ló új helyre kerül, más környezetbe, más lovak mellé, vagy éppen egyedül marad, az neki egy nagy stressz. Akár ha csoportban vannak és együtt vannak kint a karámban, de pl. valami okból kifolyólag az adott ló nem ment ki a többi lóval a karámba az is egy stressz. (Pl az én lovam, ha nem megy ki a többi lóval a karámba akkor ideges és nem is eszik) A lovak így reagálnak a stresszre, nem eszik. Kell neki idő. Adddig is kedvezz neki a legjobb kajákkal, illetve ha megoldható lenne egy másik ló is legyen vele...hiszen ha egyedül van, miután hány éven keresztül volt társa az is megviseli persze. Ajánlom én is az állatorvost. Mindenki kommentben azt írja, hogy hívj állatorvost, hát nem mindig ő kell rögtön. Nem rosszból a többi kommentelővel szemben, de minden kérdésre mindenki beírja, hogy állatovos kell, könyörgöm emberek gondolkozzatok. :)
2018. febr. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Igen sok helyen én is ellenzem a rögtöni állatorvos ki írást. Azzal nem sokat segítenek a kérdezőnek főleg mint az én esetembe hiába irtam hogy látta/látja orvos. És igen van amikor én se hívok dokit. Ha minden kis nyavajára ki hívnám akkor nem győzném a kiadásokat. De most ez más eset és ugy érzem szükséges a doki a hirtelen fogyás miatt. Egyébként fél rideg tartásba vannak igy folyamatosan érintkeznek egymással. Már rég nem teszem őket boxokba pont a miatt mert stresszeltek ha nem bújhattak össze.
2018. febr. 18. 22:24
 16/16 anonim ***** válasza:
14. voltam. Van olyan eset tényleg, hogy ha egy hozzá közel álló lovat úgymond elveszít stresszes, hiába van körülötte más ló. Ez is hasonló, mint mikor a csikót választják le az anyjától. Az én csikóm ez miatt hirtelen lefogyott, de össze szedte már magát, de stressz volt neki megválni az anyjától. De esetleg fáj valamije, foga vagy talán nem is látható így szabad szemmel, hogy mi baja. Akár bélgyulladás islehet, tud lenni nagyon hosszú folyamat, akkor sem eszik a ló. De ez egy olyan forma, hogy észre sem vehető. Mármint külsőleg semmi baja a lónak, de nem sokat fogyaszt (nem eszik). Hanem mikor még valami baja lesz akkor alakul ki jobban. Sajnos nálunk ilyen előfordult...
2018. febr. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!