Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vonít, amint kiteszek otthonró...

Vonít, amint kiteszek otthonról a lábam. Hogy kezdjem helyrehozni?

Figyelt kérdés

Töredelmesen bevallom, hogy az utóbbi hetekben nagyon kevés időm volt az 1 éves kutyámra, családi, munkahelyi, egészségügyi okok összejöttek kicsit.

Észre is vettem rajta, hogy kevésbé fegyelmezett, pofátlan, néha beáll elém keresztbe vagy nekem dől - de az utolsó csepp a pohárban az, hogy amint elmegyek otthonról, néz utánam a kerítésen, és még 1 háznyira sem érek, már ugat, ami aztán átcsap vonításba.

Ilyenkor már nem fordulok vissza, hogy ne kapjon pozitív megerősítést.


Tudom, ez csak egy tünete egy összetettebb problémának, de elég idegesítő, főleg hogy a szomszédunk elég háklis a kutyákra.


Attól tartok, még eltart egy darabig, míg egyenesbe vergődök az életemmel, de próbálok megoldást találni.

Volt-e már valaki hasonló helyzetben? Gyorssegély is érdekelne (vonítás ellen) és a hosszútávú megoldásban is elkelne a segítség.


2014. okt. 6. 14:13
 1/3 A kérdező kommentje:
Kiteszem. Nem kiteszek. Pedig esküszöm, átolvastam küldés előtt.
2014. okt. 6. 14:18
 2/3 anonim ***** válasza:
A kutyád éppen kamaszkorban van, ilyenkor pofátlankodnak, próbálgatják, meddig mehetnek el. Következetesebben kell nevelned ilyenkor!
2014. okt. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kis mosolyszünet segíthet ilyenkor, nincs kompenzációs simi, hogy ha már nem érek rád, akkor agyonszeretgetlek, hátha jobb lesz, mert attól csak rosszabb lesz. Nem kell a semmiért simizni, nem kell beszélgetni vele, szarni kell rá, akkor kicsit helyrebillen az egyensúly, észreveszi, hogy amúgy nem ő a világ közepe. Falkavezérségre meg ezerrel odafigyelni, nincs de csak ez, meg de csak az, hanem szabályok vannak, keményen.

Néha elindulhatsz csak úgy otthonról, különösebb cél nélkül, hagyhatsz egy kannát a kapunál, amiben van pár kavics, hogy zörögjön, és ha vonyít, visszamész, és jól megdobálod vele, nem okoz se fájdalmat, se sérülést, de pár ilyen alkalom után meggondolja majd, hogy szeretné-e, ha a hívó szavára megjelennél még egy ilyen körre. A lényeg, hogy semmilyen pozitív élménye ne legyen azzal kapcsolatban, hogy visszamész, akkor se kell szidni, meg beszélgetni vele, semmi, csak bemész, bünti, és gyorsan újra elhúzol (nem túl messzire, mert ha megint elkezdi, akkor jön a következő kör). Kertben ezt nehezebb kivitelezni, mint lakásban, de beválhat.

Hosszú távon meg jó kutyasulit tudok javasolni, ahol személyre szabottan tudnak tanácsot adni. Meg persze sok foglalkozást, vagy ha csak kevésre van idő, akkor az legalább legyen aktív, tartalmas, fárasztó.

2014. okt. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!