Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csikószín! Ha egy szürke...

Csikószín! Ha egy szürke kancának egy nyárifekete méntől lesz csikója, milyen színű lesz? A csikó- és a majdani felnőtt szőrére is kíváncsi vagyok.

Figyelt kérdés
Persze nem a színétől fog eldőlni, hogy szeretni fogom e vagy nem, ez csak kíváncsiság. Az apukám állatorvos szóval elmagyarázta, de más véleményére is kíváncsi vagyok.

2018. márc. 15. 19:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez nem csak a szülőktől függ, hanem a további felmenőktől is. Ha mindkét szülő heterózigóta ugyan arra a recesszív génre akár teljesen más szín is kialakulhat. A lovaknál nem tudom mely szinek/minták dominánsok recesszívek co-dominánsok es incomplete dominansok ami ezt megszabná, így közelre sem tudom megtippelni. Az apukád mit mondott?
2018. márc. 16. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt, hogy valószínűleg fekete színű lesz, de függhet a felmenőktől is. A sárga szín a leggyengébb, aztán a pej, szürke és a legerősebb a fekete.
2018. márc. 16. 07:20
 3/8 anonim ***** válasza:
A szürke szín az esetek nagy részében domináns, a csikó valószínűleg feketének vagy sötétpejnek születik, majd szépen ki fog szürkülni.
2018. márc. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Úgy emlékszem én is,hogy a szürke a domináns. Meglátod majd;az én heréltem pej maradt annak ellenére,hogy mindkét szülő szürke.
2018. márc. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szürke lesz, az mindent elnyom. Egy csomó állatnál, meg az embernél is domináns a sötétebb szín, de lónál a szürke szinte mindent elnyom. Nem véletlen nem vonatkozik a színgarancia fedezőméneknél a szürke kancákra (talán láttál már ilyen fedeztetési hirdetést). Van rá esély, hogy a recesszív gének találkoznak a csikóban, és pej lesz vagy fekete, de kevésbé valószínű.
2018. márc. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Milyen színű lett???
2020. aug. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Végül nem vemhesült sajnos akkor :(
2020. aug. 10. 09:46
 8/8 anonim ***** válasza:
:(
2020. aug. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!