Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Külföldről ló vásárlása?

Külföldről ló vásárlása?

Figyelt kérdés
Érdeklődés képpen szeretném beleásni magam, hogy valyon megérné-e külföldről behozni lovat? Van erről bárkinek konkrét rálátása?

#ló #vétel #külföldről behozni
2018. márc. 16. 16:48
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Ahova én járok lovagolni 2 lovat hoztak Hollandiából. Az eladó hozza őket, macerás mert nem tudtak magyarul semmit (a lovak).

Többét nem tudok.

2018. márc. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A lovaknak mégis mit kéne tudniuk magyarul...? O.o Kávét főzni, vagy esti mesét olvasni...?


Egyébként az, hogy megéri-e, alapvetően attól függ, hogy mire kell. Hobbi célra semmiképpen nem kifizetődő pl.

2018. márc. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szóval hobbi szinten nincs értelme? Az igazat megvallva én egy igényes hobbilovat szeretnék. Ha úgy alakul és kanca lenne, akkor esetleg tenyészkancának, ogy ha úgy alakul csikóztathassak vele, de alapjáraton magamnak szerelemből akarok pacit. Az a gondom, hogy minőségi lovat szeretnék, akitől nem spórolták el a kaját, sem a vakcinákat. Gondolkozom még nevesebb ménesből venni lovat, csak az a gondom, hogy nincs rálátásom!
2018. márc. 18. 09:46
 4/9 anonim ***** válasza:
Európából olcsóbb behozatni, de tényleg csak akkor van értelme, ha nagyon speckó fajtát akarsz és/vagy versenyzésre akarod használni. Főleg ha nevesebb ménesből akarsz behozatni, 2 millió alatt nem úszod meg. Ha meg mondjuk Amerikából, 3 milla alatt semmiképp. Na meg ugye ott van az, hogy karantén külföldön, karantén az országban, és akkor ott vagy, hogy vettél egy lovat, költöttél rá egy rakás pénzt, és vártál rá akár heteket. És ha esetleg nincs lehetőséget kint kipróbálni, akkor valahol egy kicsit lutri is a dolog. Szerintem ha nincsenek különleges céljaid vele, akkor inkább itthonról vegyél lovat, kis körültekintéssel találhatsz jó lovacskát magyar fajtából is :)
2018. márc. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Szóval nem éri meg.
2018. márc. 18. 10:46
 6/9 anonim ***** válasza:

Azért azt tudni kell, hogy külföldön szeretik a szart aranyáron eladni a magyaroknak... Szóval elég lutri, ráadásul ránéztire ott se fogod tudni megállapítani, hogy milyen "gyerekkora" volt a lónak.


Nyilván ha papíros lovat veszel, az útleveléből egyébként az oltásokat lekövetheted, azt, hogy mikor, hol és menyit, mit evett, azt meg hacsak nem nálad nő fel, igazából már senki se mondja meg.

Mindenesetre vannak amúgy jó ménesek itthon is, és akár magyar fajtákban is megérheti nézelődni, pl egy gidrán vagy egy kisbéri elsőosztályú hobbiló lehet, de a shagya is mindenképpen említésre méltó. Ha kocsizásban is gondolkozol, akkor pedig ott a nóniusz és a furioso is.

2018. márc. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Köszönöm szépen a válaszodat!

Igen nagy szerelem nekem egyébként a shagya lovak.

Ezért is akartam eleinte körbekérdezni, ki hogy látja, mik a tapasztalatok, hogy ne fussak bele problémába akkora eséllyel.

2018. márc. 18. 19:53
 8/9 anonim ***** válasza:
Teljesen felesleges elmenni külföldre egy megbízható, normális hobbilóért. Nem mindenki sóher ám, 6-700 ezerért lehet találni egészséges, igényesen belovagolt 6-9 éves lovat útlevéllel, chippel. Ha tényleg csak hobbira akarod, arra az összes magyar fajtánk alkalmas. Tudom és vallom hogy egyedet választunk és nem fajtát, de ha első ló és nem annyira stabil a lovastudásod, a shagyát nem ajánlanám - saját tapasztalat, vélemény. Ha jó lovas vagy akkor ezt hagyd figyelmen kívül, nem szóltam.
2018. márc. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Persze, nem is úgy akarok lovat venni, hogy egy fajta és lecövekeltem, csak nagyon szeretem, de nekem első mindig az érzelem. Elmegyek megnézem és ha megvan a kapocs, akkor megveszem. Nekem egy a biztos, nem a pénzen fog múlni. Inkább kiadok 1M-ót, de szerelem legyen, mint lespóroljam, ez nem is jön szóba.

Igazából a kérdésem elsődlegsen lényege az informálódás volt, hogy merre hogyan érdemes elindulni, mert kb. egy éven belül tervezem "meglovasodni". :) Nyilván van egy elvárásom a lóval szemben, de ugye ezért is megyek el kipróbálni.A lovas tudásom nem profi ez igaz, de egy erősen haladó lovas vagyok jelenleg, amit csak fejleszteni és fejleszteni szeretnék. Nyilván lovat menni meg csak állatorvossal és az edzőmmel együtt fogok elmenni, mert minél jobban ki akarom szűrni a zsákbamacskát.

2018. márc. 19. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!