Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutya vásárlása külföldről?

Kiskutya vásárlása külföldről?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy kis kutyát, ez a fajta még igen ritka, ezért a legközelebbi tenyésztő London közelében él. Házikedvencnek szeretném, a későbbiekben ivartalanítatnám. Nem igazán vagyok otthon abban, hogy milyen árakkal és milyen módon lehetne kiutazni és behozni egy kiskutyát külföldről. Tudnátok segíteni?
2013. dec. 9. 21:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt a légitársaságoktól kell megkérdezni, meg persze a tenyésztőtől. Ilyenkor általában kimenne ( jelenesetben londonba ) és kiválasztják a kutyát, beszélnek a tenyésztővel. Így ő is azért nyugodtabb h tudja kihet kerül a kutya. Ezután vagy veled egy gépen, vagy egy másik járaton fog hazautazni. Klm-et, lufthansát kérdezd mert ott biztosan tudom hogy lehet kisállatot vinni. Ha a kutya vagy bármilyen kisállat ( hordozóezközzel együtt ) max 8 kiló akkor kézipoggyászként felviheted es azthiszem ekkor csak az állatorvost kell kifizetni. Meg a nyugtatókat. ( szerintem ez maximum 40ezerben bennevan ) ha a dög nehezebb 8kilónál, akkor csak a csomagtérben utazhat, ekkor el szoktál altatni és szerintem bőröndárat fizetsz rá. Van barátom aki a 65 kilós goldent vitte amcsiba... Összesen 3000dollár volt az útja :D meg olyat is ismerek aki a spánielkölyköt szintén amerikába és ő kézipoggyászként felvihette. Csak előre kérelmezni kell és nem veheted ki a szállítóboxból
2013. dec. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Rengeteg magyar el Londonban vagy kozeleben, Facebookon nezd meg, utazik-e valaki haza kocsival, egyszerubb ugy hazavinni, te is betarsulhatsz a kutyaval. Repcsivel kiutazol erte, kocsival hazaviszitek, sokkal olcsobb igy.

. De azt tudod, hogy az osszes oltas utan egy honapot varni kell, ugy lehet kivinni minden orszagbol a kutyat, Angliabol is.

2013. dec. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
(65 kilós golden a világon nincs. Jó lesz az fele annyinak is.) Az én kutyám kölyke 1500 dolcsiért utazott az USA-ba 11 hetesen, amikor 11 kg körül volt.
2013. dec. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Akiteki ***** válasza:

Először is a repüléshez nem altatják el a kutyát. Nem tudom, ezt a marhaságot honnan szedte a válaszoló. Meg egyébként sem dög. A magasság miatt veszélyes lenne az altatás, ezért még hosszabb utakra sem adnak nekik nyugtatót, nem hogy Londonba.

Útlevél szükséges, mivel az Únión belül utazik, 3 hónapos kor alatt nem kell még veszettségi oltásnak lennie. 3 hónapos kor után kell az oltás.

Vagy kimész érte, vagy keresel egy cargo céget, aki ideszállítja. A repülőjegy árakról legjobb egyenesen a reptéren érdeklődni, ott azonnal a kutya utazási költségét is meg tudják mondani. Önálló szállítással az airmax cargo foglalkozik, ők nagyon tapasztaltak benne.

Nem tudom mikor szándékozod venni, de januárban sok kutyás fog utazni a Cruftsra, azt is meg lehet próbálni, hogy valaki elhozza.

2013. dec. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!