Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lóval erdei úton mekkora...

Lóval erdei úton mekkora sebesség?

Figyelt kérdés

Rendes de kényelmes tempóban kb 7-8 km-en keresztül hány km/h-val halad egy lovas ilyen terepen?

Vízszintes terepen.

Ha 150 m-t emelkedik ekkora távon, akkor kb. mennyi km/h?



2018. márc. 29. 19:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Először is ahhoz hogy megmondjuk a választ tudni kéne hogy milyen jármódban akarsz menni a fajtáját is tudni kéne mivel egy sheti nem fog menni 40km el menni (tegyük fel) vágtában, de egy magyar sportló már inkább, szóval megkéne adni minimum ezeket és még szerintem kihagytam csomó dolgot...:)
2018. márc. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Átlagra vagyok kíváncsi, ügetésben.

tól-ig taromány is megfelelő.

2018. márc. 29. 22:10
 3/7 A kérdező kommentje:
Vagy olyan jármódban, amiben az a ló a leggyorsabb, de nem terheli meg, csak egészségesen. Szerintem ügetés, laikus vagyok.
2018. márc. 29. 22:13
 4/7 anonim ***** válasza:
23km/h körül.
2018. márc. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen ló, mert egy póni, egy átlag félvér, egy hidegvérű, egy telivér, és pláne egy ügető is más tempót fog tudni menni - utóbbi főleg egy versenyügetéssel többszörösen leköröz egy vágtázó félvért is.
2018. márc. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#4: Köszönöm!


#5: Ha így le tudod bontani, -nyilván azért kérdezted, mert mindegyikre tudod a választ is,- leírhatod.

2018. ápr. 1. 12:25
 7/7 anonim ***** válasza:

az ügető kb 45-50km/h-val közlekedik, ezt erdei úton is tartani tudja egyébként, ha nagyjából egyenletes, karbantartott útról beszélünk.

Az átlag (félvér)ló ügetése kb 15-20km/h, ehhez képest a hidegvérűét le is felezheted, ha az átlagra vagyunk kíváncsiak, mert ekkora távolságot ha nincs edzésben, lehet, végig se üget túl szívesen (végigvágtázni pedig biztos, hogy nem tud). Cserébe egész nap elbattyog veled egy számára kényelmes lépésben, akár nehezebb kocsival is.

2018. ápr. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!