Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyire veszélyes borulás és...

Mennyire veszélyes borulás és kezelhetőség szempontjából egy trojka? Orosz faszán, három ló.

Figyelt kérdés

Azt írják, hogy rendkívül nagy (40-50 km/h-s) sebességet is el tudtak (hosszú távon!) eme három különböző jármódú lóval érni.


"A trojkában, a világon egyedülállóan különböző jármódú lovakat fognak be egy kocsi vagy szán elé. A középső ló általában nagy termetű speciálisan edzett ügetőló, míg a két szélső lónak galoppoznia kell. Ezzel a fogat nagy 4050 km/órás sebességet is képes elérni és azt hosszabb időn keresztül tartani, mivel a lovak a speciálisan megosztott terhelés miatt kevésbé fáradnak."


Három lovat (pláne hosszú távon) nem nehéz "kissé" irányítani? Hogy birkózhat meg ezzel a XXI. század embere?



2016. szept. 20. 21:05
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom hol olvastad, de oltári nagy hülyeség. Ez csak úgy lehetséges, ha két szélső ló jóval kisebb, mint a középső, és fut utána, viszont akkor effektíve nem húz, és hatékonyan akadályozzák egymást, tehát pont a teljesítmény rovására megy.

Ez olyan, mintha összekötnél egy motort meg egy biciklit, és mind a kettőnek egyforma sebességgewl kéne mennie. Beláthtó, hogy már csak ez - az egyenletes haladás- micsoda koncentrációt igényel, hogy se a biciklis se a motoros ne essen el a másik miatt.

2016. szept. 21. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 chtt ***** válasza:

A wikin olvasta. Most böngésztem át az orosz szócikket, tényleg a különböző járásmód a lényeg, a középső úgymond "viszi" magával a két szélsőt, így lassabban fáradnak a lovak, és nagy sebességre képesek (nem mondom, hogy értem a mechanizmust:). A gazdagok megengedhették magukat az Orlov ügetőket. A legjobb fogat, ahol... no ezt nem értem: "п о д о б р а н ы _ в _ м а с т ь" (a maszty lószínt jelent tudtommal és a szótár szerint - ?szín szerint válogatják össze őket?), és a középső láthatóan nagyobb termetre, mint a szélsők.


Nem tudom, mér' ragadtál rá ennyire erre a témára, kedves kérdező, de amennyire én tudom, Oroszországban jó ideje léteznek trojkák, 1858-tól a postafogatok is trojkák voltak, de használták a tűzoldók és mindenki, akinek hosszú távon nagy sebességre volt szüksége; szóval az oroszoknak akad némi tapasztalatuk ezen a téren. Valszeg tudják, mit beszélnek, vagy gondolod, a kóbor magyarok megtévesztésére írnak ilyeneket? :)


"Három lovat (pláne hosszú távon) nem nehéz "kissé" irányítani?"

Aki irányít, nyilván ezt tanulta, ért hozzá, így azt mondanám, nem.

"Hogy birkózhat meg ezzel a XXI. század embere?"

Lásd mint fent. Ha trojkát hajt, akkor ezt tanulta. Laikus embernek meg nyilván van annyi esze, hogy nem pattan fel az első útjába kerülő trojka bakjára, hogy nosza, szánkázzunk egyet az Alföldön.

:)

2016. szept. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 chtt ***** válasza:

Bélyegkedvelőknek:

[link]

:)

2016. szept. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Első: az ügető fajtájú ló simán lehagy egy normál (nem telivér) fajtájú vágtázó lovat ügető jármódban. Ehhez nem kell a másik lónak póninak lennie, egyáltalán nem.
2016. szept. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne birkózna meg ezzel a XXI. század embere? láttál már fogatsportot, akárcsak a tv-ben is?


Egyébként pedig annyira nem mérvadó, hogy az oroszok hogyan hajtották szét a lovaikat. Van a világon millió lovas világrekord, ez nem azt jelenti, hogy ezeket a lovak hosszú távon, egészségüket megtartva tudják művelni. 40-50 km/h sebesség, persze, kérdés mi az a "hosszabb idő", milyen gyakran, kit mennyire érdekel az, hogy vacsorára ló lesz-e vagy sem.

2016. szept. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!