Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Pettkó-Szandtner Tibor Bábolna...

G. M. kérdése:

Pettkó-Szandtner Tibor Bábolna szakiskola?

Figyelt kérdés
Nagyon szimpatikusnak tűnik ez az iskola a honlap alapján, de véleményekből olvastam már hideget meleget is. Elsősorban azoknak a véleménye érdekel akik oda jártak/járnak, pletykákra nem nagyon vagyok kíváncsi. Az érdekelne legjobban, hogy milyennek a lovas edzések, milyen gyakran vannak és, hogy milyen színvonalú a lovas illetve a ,,nem lovas" oktatás? Arra is kíváncsi vagyok, hogy milyen a légkör, milyenek a tanárok,illetve, hogy aki esetleg oda járt utána miben élvezett előnyt a lovas karrier terén? Könnyebb volt elkezdeni, mondjuk lovakat tartani vagy lovas okj képzéseket elvégezni, esetleg versenyezni?

2018. ápr. 6. 21:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Bár én nem végeztem ott,de hidd el nekem ahoz,hogy valaki lovakkal foglalkozzon nem kell szakiskolába járjon...

Inkabb tanulj valami szakmát es mellette lovagolj minnel többett,hidd el nekem többet fogsz erni vele.

Lesz majd egy szakmád amiből kesőbb tudod finanszirozni a lovaglast

De lovas szakmunkas diplomaval igen nehez elhelyezkedni mert az meg nem azt jelenti hogy tudsz is lovagolni

Ahogy en latom,mint versenyző...nem szükseges a papir,inkább a tudás kell, a tapasztalat

2018. ápr. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Panna325 ***** válasza:

Először is az biztos hogy nagyon sok mindent megtanítanak is amit számon is kérnek. Kívülről belülről ismerned kell a lovat és a hozzá kapcsolódó dolgokat.A kollégium kicsit nehézkes de már ezen is dolgozunk. Amit rögtön belénk nevelnek az a tisztelet és alázat mint ahogy a lovak mellett is így dolgozunk. 8. Osztály utáni lovász képzésben 3nap elmélet 2 nap gyakorlat. Akkor mind 2 nap lovaglás. Érettségi után ugyan ez csak fordított arányban. 3nap gyakszi 2 nap elmélet. A belovaglo szakon 1 nap elmélet, amúgy meg minden nap kijársz a 3lovadhoz amit rád osztanak. A B es C ló.(ezt kifejtem ha igényled) Az előttem szólóval vitába szállva: valóban nem a papír a fontos hanem a mögötte rejlő tudás. Ugyanis ez nagyon jó alapot ad a ráépülő szakokra. A belovaglo szakot elvégezheted a lovász után vagy elmész érettségizni és az után vissza jössz. Ha további infót szeretnél írj nyugodtan privátban.

Üdv. Egy Pettkós diák

2018. nov. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!