Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Az ugrolovak kínozva vannak,...

Az ugrolovak kínozva vannak, tönkremmennek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nagyon érdekel a díjugratás, de sajnos sokat hallom hogy ebben a sportban a lovak kínozva vannak. Olyat is hallottam, hogy elvágnak valami ízületet a lovak lábában, hogy ne fájjon nekik. Szeretnék díjugratni, de nem olyan áron hogy tönkretegyek egy lovat.mi a véleményetek?

2018. ápr. 14. 14:35
1 2
 1/11 anonim válasza:
39%
Szia! Ez nem igaz... Vannak kifejezetten ugrásra tenyésztett sportlovak és nem kínozva vannak a pacik hanem még élvezik is. Ezt a dolgot engedd el és díjugrass bátran, ezt a lovak élvezik és semmi bajuk nincs
2018. ápr. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
27%
Kitől hallottad ezt a hülyeséget? Ha igaz lenne az itteni díjugratással kapcsolatos kérdések alá is írkálnák a mocskos állatkínzós kommenteket. A díjugratók meg eleve szoros kapcsolatot ápolnak a lovakkal, nyílván nem hagynák hogy bajuk essen. Próbáld ki nyugodtan a sportot, nem fogsz vele ártani!
2018. ápr. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
46%
Vegyél egy krosszmotort. Gyorsabb, nem tudod kinozni, lehet vele ugratni. Az a barom amelyik sportszernek hasznalja az allatokat...
2018. ápr. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
37%
Nyugodtan díjugrass ez amit írtál hülyeség. A legtöbb ló még élvezi is az ugrást.
2018. ápr. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
Pont az ugrás az, aminél a ló fáradtsága szab határt... Síkon még előre lehet hajtani, akkor is, ha hullafáradt, de ugrásnál már leveri, ha nem bírja... Ízületet nem, max ideget, de azt a lovat nem lehet többet ugratni, mert nem érzi rendesen a lábát. Ez egy nagyonnagyonnagyon végső megoldás sántaságra.
2018. ápr. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat
2018. ápr. 14. 20:28
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
Ugrass, ha találsz hozzá jó lovat. Nem mondom, hogy minden ló élvezi az ugrást, de a legtöbbje hobbiként jól kijön vele. Versenycélra erre tenyésztett fajtát válassz.
2018. ápr. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%

Mindegyik ló tud ugrani 1 métert az más dolog,hogy ekkora pályán nem megy el... Nézz meg egy videót amin 160-on olimpián mennek. Nekem ne mondja senki,hogy azok a lovak az 160-as pályákon simán végig mennek.. Szerintem magas szinten ez már nem jó a lovaknak. Az izület elvágás amit mondtál azt akkor szokták csinálni ha nem akarják kifizetni azt a sok pénzt amit az állatorvos kér a tönkretett lovakért..

Nekem is nagyon tetszett régebben ez a sportág de láttam,hogy (szerintem) ez nem a legjobb nekik..

Én most táv\táj lovagolok mert megfelelő felkészítéssel ez nem olyan megeröltető a lovaknak.

2018. ápr. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
49%
Egyre ostobbáb ez az oldal.
2018. ápr. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
19%
#3 a magadfajta suttyó tudatlan gyökér a barom .
2018. ápr. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!