Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek hogy ne dobjon le?

Mit tegyek hogy ne dobjon le?

Figyelt kérdés
Van a lovardában egy póni, akin voltizshevederben pivi 2-3 éves gyerekeket szoktak "lovagoltatani" de mi csak pónikörnek hívjuk. Nem túl gyakran viszik ki őket. A probléma a következő: amikor mi próbálunk nyeregben felülni rá akkor egyből bakol és nem lehet rajta maradni, lehetetlen lovagolni rajta. (A kicsi gyerekeket bem dobja le) előtte meg is futószáraztuk megpróváltuk kicsit kifárasztani de nem lett eredménye. Barátnőm már 2× is megsérült miatta. Múlzkor futószáraztuk és megptóbálzünk felülni rá, én jó szorosan fogtam a kantárt a baráznőm felült de abban a pillanatban le is esett és bizony csúnyán beverte a fejét. Szó szerint megvadult a póni. Másokat nem dob le, csak minket. Mi lehet a probléma és mit tegyünk hogy tudjunk rajta normálisan lovagolni?
2018. ápr. 19. 17:03
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Nem dícséret képpen hanem "nyugtatás" képpen simogatjuk. Nyilván nem vagxunk idióták és nem dicsérjúk rosszaságért a lovakat. Egyébként a hozzáértő ember is leesik róla néha napján. De ezt leírtam hogy mások alatt nem mindig csinálja. Mi csak kb 4-5 alkalommal próbálkoztunk és abból 1 volt amikor normális bolt a póni..
2018. ápr. 21. 09:23
 12/14 A kérdező kommentje:

Azért köszönöm a válaszokat!

Megpróbálunk határozottabban és ha lehet így fogalmazni "ügyesebben" Lecseréljük a nyerget is és csak akkor kap jutalmat a póni hogyha rendesen végzi a munkát.

2018. ápr. 21. 11:26
 13/14 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy mi nem látunk kívülről, így nem lehet megmondani, olyan, mintha én kérdezném tőled, hogy mittomén, miért nem vágtázik a lovam? Na, meg tudod mondani? Nyilván nem - sajnos mi sem. Egy videó már sokat segíthet, ha tényleg alapvető problémák vannak, azok talán kiderülnének belőle.

Illetve a szakemberről sem tudjuk, mennyire szakember, vagy mennyire nem.


Nyugtatni meg nem kell azt a lovat, ha köcsög, inkább alávágni egy isteneset, hogy na most fejezze be. DE csak akkor, ha köcsög. Ha nem rosszindulatból teszi, akkor meg orvosi kivizsgálás, mert a folyamatos ellenszegülésnek általában fájdalom áll a hátterében - megnézni a fogát, a zablát, nyerget, a lábait, hátát, stb.

2018. ápr. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Egyszerű: nem bírja a képeteket a lovacska
2018. ápr. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!