Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit lehet vele tenni, ha nem...

Mit lehet vele tenni, ha nem kedvel a lovam?

Figyelt kérdés
A ló 11 éves, az első lovunk. Lassan 1 éve van meg, és ezalatt terepen lovagoltam (mivel otthon tartjuk). Alapból akaratos, de vannak nyugodtabb napjai is. Az egy év alatt próbáltam vele földről dolgozni, hogy jobban megbízzon bennem. Mikor olyanokat próbálok vele csinálni mint például a követés, ha lekapcsolom róla a vezetőszárat akkor elkanyarodik, és ha többször próbálkozom (erőszak nélkül), akkor néha rúg is, és ha közeledek felé akkor sunyít, és inkább elmegy. Nem tudom, hol rontottam el. Van ötletek hogy mit lehetne tenni vele? A szüleim külön pénzt edzőre biztosan nem szánnának, épp elég nekik a heti egyszeri lovasedzésem a közeli városban, és a lovunk eltartása.

2018. ápr. 28. 20:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Keresd meg a facen a fiatal szabadidomítók közösségét, talán tudnak segíteni, bár távolról, látatlanban szinte lehetetlen.
2018. ápr. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően pedig ezen csak az segíthet, ha valakit megkérsz, aki lát is titeket kívülről, hogy segítsen.

Az erőszakmentességet meg el is felejtheted, mert ha emberre rúg, igenis le kell fektetni benne, hogy na ezt NEM tűröd, és eszébe ne jusson még egyszer...


Egyébként a heti egy edzés helyett sokkal többre mennél, ha inkább házhoz, hozzátok járnak i egy jó edző.

Látatlanban amit mondani lehet: idomítás, idomítás, idomítás. Ne csak menjetek terepen, hanem igenis idomítsd, tanítsd, legyen elvárás vele szemben, ő alkalmazkodjon és vegye tudomásul, hogy te vagy a vezető, és ne fordítva. Ne az legyen a kérdés, megcsinál-e egy adott feladatot, mert az a belépőszint, hanem az, hogy hogyan.


A ménesben ha a ló rárúg a vezérlóra, szerinted mi történik? Erőszakmentesen megsimizik, hogy jól van, semmi baj?

2018. ápr. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 bamboochatheone ***** válasza:
86%
Ha nagyon akaratos akkor még lókolbász lehet belőle. :)
2018. ápr. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, meg fogom őket fogadni. :) Nyáron biztosan elmegyünk a lovardába edzőtáborba vele az edzőm tanácsára. Sajnos ez csak két napos, így lehet beszélek a szüleimmel egy külön edzőről, hogy mit gondolnak róla.
2018. ápr. 28. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!