Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehet már lovam?

Lehet már lovam?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok és biztosan tudom mind a 3 jármodot és már kipróbáltam magamat dijlovaglásban és díjugratásban

A lovarda 5 percre van tőlünk és tudok bánni a lovakal

Nem vagyok nyifi nyafi elvégzem a dolgokat a lovarda körül

(Kérlek ne gyeretek az anyuci apuci kifizeti neked válaszokkal mert nem erre vagyok kiváncsi )

Előre is köszönöm a válaszokat



2018. ápr. 9. 19:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

Pedig annyi a kérdésem csak, hogy megvan rá a keretetek is hogy havi 50-70 csak a lóra menjen el + az időközi költségek?

Engem nem igazán érdekel ki hány éves, de amíg az ember nem tudja maga megteremteni a lótartás feltételeit addig tudhat akárhány járómódot, nem jelent semmit.

Szüleid hogy állnak a témához?

2018. ápr. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Ha megvan rá a keret akkor lehet.
2018. ápr. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
A pénz nagy úr. Az legyen meg. Ha biztosan tudod hogy a gimi/egyebek Mellett is tudsz majd a lóra időt szakítani, csak akkor vegyél.
2018. ápr. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Nem unjátok már? Feltesz valami idióta állandóan ilyen kérdést és mindig leírjátok a nagy felelősség,anyagi dolgok stb... Ez így igaz,de percenként van ilyen kérdés akkor szerintetek az ilyen ezeket felfogja?
2018. ápr. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2018. ápr. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%
Szerinted ha annyi nem volt a kérdezőben hogy utánanézzen, van-e már ilyen kérdés akkor nem gondolod hogy nem árt, ha leírjuk hogy mekkora felelősség? Ha nem tetszik akkor nem kell kommentelni. Egyébként meg igen, baromi sokszor megkérdezik ugyanazt mert nem veszik a fáradtságot hogy megnézzék, hogy van már kétszáz ilyen kérdés, de ez van, én inkább megírom mekkora felelősség valami minthogy utána a következő kérdésnél azt kelljen ecsetelnem hogy mit rontott máris el.
2018. ápr. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
30%
És mit érsz el vele ha percenként mindegyiknek leírod? Szerinted egy taknyos kölyköt eltántorítasz ezzel olyantól amit a fejébe vesz?
2018. ápr. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem nem lehet. Tudsz három jármódot, és? Az nem sok. Nem fogok regényt írni, de a kérdesedből is le lehet szűrni hogy nem lehet lovad. Akinek van ra pénze és tudása, az nem tesz fel ilyen kérdést.
2018. ápr. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem bántásnak szeretném ezt írni, ezt vedd figyelembe kérlek :)

Én 14 vagyok, mint te. Minden tulajdonság egyezik, de szerintem tudásban bőven feletted vagyok. A legfontosabb szabály: pénz. Pénznek mindig lennie kell, ha lovad van. És nem anya meg apa pénzének, hanem a tiednek. Csak akkor a tiéd a ló, ha te veszed, te fizeted azt, amit eszik és te állsz minden vele járó költséget. Állatorvos, patkolás, oltások, bértartás, plusz a ló és a felszerelés ára, illetve a hirtelen felbukkanó kiadások. Én mindent zsebből fizetek, mert - igen, 14 évesen - dolgozom. szintén lovak mellett, fizetésért dolgozom, hogy el tudjam tartani a saját lovamat, akit én vettem, én etetek és én trágyázok. Amíg nem tudod a saját magad lovát a saját keresetedből ellátni, ne legyen saját hátasod. Várd ki, amíg érett leszel a munkához, hogy tényleg a tied lehessen az a ló. Ez a lótulajdonosok és a lovuk történetében a legszebb rész: keményen dolgozni a céljainkért, annak beváltója előtt és után. Magyarul: megdolgozni a lóért, megvenni majd a lóval dolgozni tovább.


Várj még. Várj, sokat.

2018. ápr. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a lótartás nem kortól, hanem felelősségtudattól függ. Ha te úgy érzed készen álsz minen nap etetni, csutakoli, lefárasztani (mert nagy a mozgásigénye) valamint költeni rá (nem kis összegről van szó) minden nap minden körülette lévő dolgot elvéhezni és itt nincs olyan, hogy most nincs kedved mert fáradt vagy , rossz jegyet kaptál, fáj a hasad... Itt minden nap kötelező elvégezni a feladtot. Valamint ha elutaztok kell mellé egy megbízható ember aki gondozza. Ha ezeket betartod akkor szerintem simán lehet lovad. :)
2018. ápr. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!