Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek hogy a lovak...

Mit tegyek hogy a lovak jobban kedveljenek?

Figyelt kérdés
Ahol lovagolok ott az iskola lovakkal szeretném magam jobban megkedveltetni.Köszönöm a válaszokat!

2018. máj. 7. 21:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Ne legyél túl közvetlen, ha látod, hogy nincs kedvük veled foglalkozni, ne kezd el hívogatni őket, ne menj utánuk. A lovak nyakát, oldalát, hátát simogasd, ne a fejüket, a szemük közelében se nyúlkálj. Vigyél nekik almát, répát, nyáron meg pl dinnye héjat. Nyugodtan, halkan beszélj hozzájuk, és legyél türelmes. :)
2018. máj. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2018. máj. 8. 20:58
 3/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk kézből pont ne etesd őket, mert a ló nem kutya. Nem a szeretet jeleként értelmezi, hanem behódolásként (a ménesben a hierarchiában alul lévő mond le a kajájáról a felette álló javára, és nem fordítva). Ergo kétlábon járó etető-automata leszel, amitől szép lassan rákapva követelőzni is fog.

Egyébként sok mindent nem tudsz csinálni, hiszen nem a te lovad, tehát nem biztos, hogy pl elviheted kézen legelni, vagy bemehetsz hozzá a bokszba felügyelet nélkül átvakarni, stb. - tudnunk kéne, mi fér bele az adott helyen, és mi nem. Ami biztos, hogy ezeket a lovakat napi szinten sokan és sokat nyúzzák általában, így a békességet sokra szokták értékelni.

2018. máj. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ! Sokat segítettél. Egyébként belehet hozzájuk menni és ha szeretnéd le lehet csutakolni persze ha van időd.

Köszi mégegyszer a válaszod és az összes választ! ❤

2018. máj. 9. 21:57
 5/11 anonim ***** válasza:
69%
Erről a kézből ne etesd dologról még életemben nem hallottam .Nem mondom ,hogy nincs igazad azzal kapcsolatban amit mondtál. De általában minden lovardában úgy működik,hogy lovaglás után megy a jutalom minden lónak kézből. X éve így csinálom a lovammal és más lovakkal is , mindig szívesen etetem őket kézből minthogy ledobjam neki a földre . Egyáltalán nem követelőző attól a ló . Ezt is meg kell tanulni keretek közé zárni.
2018. máj. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Azért, mert a lovardai ló korrigálva van X időnként. Vagy szemtelen, pofátlan is mind, ha szarnak rá. Persze a követelőzés sem öt perc alatt alakul ki, és harapni se egyből fog a kajáért, nyilván.

Saját lónál ez megint más, ha ügyes vagy, tudod keretek közé szorítani, mondjuk minden lovaglás után én soha nem adok neki jutalmat, csak, ha megérdemli, max akkor. Amúgy meg minden nap minden az etetőjébe megy (alma-répa-lenmag-vitamin-bármi), nem a földre - noha az a természetesebb, legelni is lentről szoktak általában. :D

2018. máj. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszke a válaszokat!😊
2018. máj. 15. 20:47
 8/11 anonim válasza:
Szerintem lótól is függ hogy annak milyen a "személyisége". Ahová én járok ott van egy iskolaló 1 éve ismerjük egymást és úgy hozzám szokott hogy dorgölődzik meg bújik. Már "puszit" is ad. Vele nagyon jó kapcsolatom van. Egyébként nálunk olyan ez a "bemehetsz hozzá" helyzet hogy bármikor bármelyik lóhoz bemehetünk és ki is vihetjük. Szerintem "válassz" ki egy neked legjobban szimpatikus pacit és töltd vele minél több időt, és lovagolj rajta rengeteget. Amúgy a kaja munka után menjen leginkább mert azt felfoghatja jutalomként is. De persze akkor is adhatsz neki ha csak úgy mész hozzá. El kel nyerned a bizalmát🙂
2018. máj. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Ahová én járok ott van egy iskolaló 1 éve ismerjük egymást és úgy hozzám szokott hogy dorgölődzik meg bújik. Már "puszit" is ad"


- az a baj, hogy ez sok esetben inkább tiszteletlenség... Iskolalovaknál pedig különösképpen az szokott lenni.

2018. máj. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Ne üsd a lovagló pápával csak ha nagyon kell és akkor is csak gyengén. Nem oldalbarúgni kell a lovat hanem megnyitni a lábaddal. Ha látod hogy fáradt ne vágtázz vele hanem csak ügess és sétálj. Ha viszed valahová (és nem a hátán ülsz) és megáll legelni ne rántsd meg a kantárt hanem a kezeddel húzd fel a fejét.
2018. jún. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!