Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nektek mi a véleményetek?

Nektek mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Már gyermekkorom óta imádom a lovakat, rajongok értük. Kb 2 éve ültem előszőr lovon, és volt jó pár lovas órám csak a városunkban a lovarda megszűnt és 50 km-re van a legközelebb,nemmellesleg nagyon drága. Már tanúlgattam az ügetést egész jól ment és ügyes vagyok ,van érzékem a lovakhoz az edző szerint. Na szóval a lényeg az,hogy a nagyszüleim vettek egy nyugodt,csendes kislovat amit mezőgazdasági munkára használnak és az előző gazdája meg a kisgyereke néha lovagolt rajta szóval nem teljesen nyers. Arra gondoltam ,hogy lovagolhatnák rajta(persze a kertben,kobakkal,gerincvédővel,stb) úgymond ketten tanúlnánk a lóval, ő tanítana engem és én őt. (Ismerek olyant aki magától tanúlt lovagolni és a vágtán is indúlt már.) Minden nap vágyom a lovaglásra,nagyon megszerettem de nincs lehetőségem lovardában lovagolni. Nektek mi a véleményetek ezzel kapcsolatban,hogy ezt a lovat kezdeném lovagolni és úgymond együtt taulnánk és szokánk össze? Nagyon tanácstalan vagyok,kérlek segítsetek.

2018. máj. 17. 19:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
15%

Énis pont így tanultam meg lovagolni. Nyugodtan lovagolhatod, csak eloszor kerd mrg a nagyszuleidet hogy vezessék neked stb.

Aztan rakhatjatok futoszarra s ugy. De en es a nagyszuleim lova is igy tanultunk. En titokban ultem fel ra elsore :))

Aztan naponta lovagoltunk a kertben s az udvaron. Idovel terepre is mentunk.

Azota mar 2sajat lovam van es azota is a lovak a mindenem.

Soha nm jartam oktatohoz sem lovardaba megis ugy gondolom a tapasztalat es a sok gyakorlat illetve a rengeteg lo amivel dolgom volt mar, igazan jo lovassa tett.

Tehat szerintem nyugodtan probalkozz ha a lo tenyleg nyugodt! De csak ovatosan es elovigyazatosan! Sok sikert!

2018. máj. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
82%
Inkább hívj ki edzőt, aki segíteni tud nektek, mert észrevétlenül vehetsz fel rossz szokásokat. Az hogy valaki otthon tanult lovagolni, egyedül, nem azt jelenti hogy jól is csinálja. Első két évben minimum egy lóhoz értő ember, különben a fejedre fog nőni a lószág. A lóval való bánásmód nem olyan egyszerű dolog, amit csak úgy egyedül, otthon a kiskertben megtanulhatsz. A kiskertről meg: rendszeres lovagláshoz megfelelő talajú pálya KELL.
2018. máj. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
77%
Ha nem is edző, de nem tudnál valakit megkérni az ismerőseid közül aki tényleg jól lovagol, hogy segítsen futoszaron alapokat tanítani, meg az iranyitast, lo körüli dolgokat. Mondjuk egy kissebb összegért, de csak tényleg olyan embert akiről tudod hogy megbízható.
2018. máj. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
De nekem már jól megy az ügetés,tudom az alapokat és néha eljárhatnék lovardába kisegítés képpen,nem vagyok teljesen magamra utalva.
2018. máj. 17. 21:27
 5/23 anonim ***** válasza:
91%
Nem, ne haragudj de ez így édeskevés, hogy neked jól megy az ügetés és van érzéked a lovakhoz. Ez egy egész tudományág, sokezer éves múlttal. Tapasztalat kell hozzá ha tisztességesen és biztonságosan akarod csinálni. Kellene neked és a lónak egy jó edző, aki először a lóval foglalkozik, aztán esetleg téged is tud rajta képezgetni, de még ez sem ideális. Egyáltalán nem a rosszindulat beszél belőlem, hidd el hogy nem éri meg kontárkodni tudás nélkül, amellett hogy te komolyan megsérülhetsz a lovat is el lehet rontani egy életre.
2018. máj. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
És aki magától tanúlt lovagolni mint az első válaszoló és még hallottam máshol is ,hogy maguktól tanúltak lovagolni és profik. Azokkal mi van? És ha összeszokom a lóval és megbízunk egymásban szerintem így nagyobb lesz a síker és lesz egy csomó jó élményem és addig se vesztegetm el az időmet ,mikor a ló és a lovaglás az életem. És ez az egyetlen lehetőség amit meg tudok ragadni.
2018. máj. 17. 21:49
 7/23 anonim ***** válasza:
91%
Ne csináld semmi képpen se........ ha valami rosszul idegződik be az már eleve rossz. És még nem vagy eléggé gyakorlott se hozzá hogy egyedül lovagolj felügyelet nélkül. Az az el tudok ügetgetni szint nagyon kevés ahoz hogy magadon edzősködjél
2018. máj. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
91%
A legnyugodtabban gyerekló is meg tud ilyedni és olyat kirugni/bakolni hogy leesel vagy elvagtazni veled a fenébe. Ha legalabb 3jarmodban tudnál rendesen biztos üléssel lovagolni akkor azt mondanam oké. De így nem csak súlyos seruleseket hanem azt is kockaztatod hogy egy rossz élmény elveszi a kedvedet a lovaktol.
2018. máj. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
91%
Igazából azt csinálsz a lóval amit szeretnél, nekünk nem kell bizonygatnod hogy igenis menni fog egyedül, a véleményünket kerted, mi leirtuk,hogy nem jó ötlet, de azt csinalsz amit akarsz, nincsen bele szolasunk. Azért vigyázz magadra.
2018. máj. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
92%
Aki magától tanul meg lovagolni az olyan is, biztosan nem profi. Tudod mi tesz valakit profivá(nem csak a lovaglásban, bármiben)? Az elhivatottság, a rengeteg befektetett munka és az alázat mindenképp. Minden felvágás nélkül mondhatnám hogy gyerekkorom óta jó érzékem van az állatokhoz(legfőképpen azért mert rettenetesen szeretem őket és így is állok hozzájuk, ez nem egyedi tulajdonság), de ettől még majdnem minden alkalommal leestem amikor idióta voltam és valamit elszúrtam. Ha soha nincs edződ és egyetlen könyvet sem olvasol el akkor az életben nem fogsz megtanulni normálisan lovagolni, legfeljebb lesz annyi egyensúlyérzéked hogy döcögést elő tudj adni egy erdei úton. Ne haragudj de ez a bízunk a lovammal egymásban és így pozitív élményeket szerzünk egy kislányos álomkép, az élet ennél sokkal bonyolultabban működik. Nyilván beszélhetünk itt neked, kicsit az az érzésem hogy te ezt már eldöntötted hogy ez így lesz jó nektek csak még vállon veregetést szeretnél, mert minden ellentanácsunkat próbálod megvétózni. Amúgy ha egy fórumnál biztosabb forrást akarsz akkor kérdezz meg egy profit, hogy mi erről a véleménye....
2018. máj. 18. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!