Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nektek mi a véleményetek?

Nektek mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Már gyermekkorom óta imádom a lovakat, rajongok értük. Kb 2 éve ültem előszőr lovon, és volt jó pár lovas órám csak a városunkban a lovarda megszűnt és 50 km-re van a legközelebb,nemmellesleg nagyon drága. Már tanúlgattam az ügetést egész jól ment és ügyes vagyok ,van érzékem a lovakhoz az edző szerint. Na szóval a lényeg az,hogy a nagyszüleim vettek egy nyugodt,csendes kislovat amit mezőgazdasági munkára használnak és az előző gazdája meg a kisgyereke néha lovagolt rajta szóval nem teljesen nyers. Arra gondoltam ,hogy lovagolhatnák rajta(persze a kertben,kobakkal,gerincvédővel,stb) úgymond ketten tanúlnánk a lóval, ő tanítana engem és én őt. (Ismerek olyant aki magától tanúlt lovagolni és a vágtán is indúlt már.) Minden nap vágyom a lovaglásra,nagyon megszerettem de nincs lehetőségem lovardában lovagolni. Nektek mi a véleményetek ezzel kapcsolatban,hogy ezt a lovat kezdeném lovagolni és úgymond együtt taulnánk és szokánk össze? Nagyon tanácstalan vagyok,kérlek segítsetek.

2018. máj. 17. 19:26
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
81%

Na megintbefy buta,nagyképű majom a sok közül.. Magától senki nem tanul meg lovagolni.. Neked az h megmaradsz valahogy a lovon = a lovagolni tudással. Semmit nem tudsz a lovaglásról,utazni a lovon vagy lovagolni kettő külön történet. Mit akarsz te együtt "tanulni" egy képzetlen lóval te ostoba? Vak vezet világtalant? A ló se képzett,kikúrod az eke mögül és tanulatlanul,semmi tudással tanítod,és az idomítattlan ló is téged?! Hatalmas,szakadok ! Szégyen milyen emberek rágják be magukat a lovasok közé,mindenféle bohóc beteheti a lábát ebbe a szakmába..


"Ismerek olyant aki magától tanúlt lovagolni és a vágtán is indúlt már.) "


Igen,meg is lehet nézni hogy azon a húsdarálón hány ló el is pusztul a rengeteg kókler miatt.. Gratulálok,ezzel a primitív mentalitással te is erősíteni fogod a lovas társadalmunk züllesztését.

2018. máj. 18. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Én csak kikértem mások véleményét és harcolok az álmaimért, nem tudom ez mióta egy ostoba ,buta dolog!
2018. máj. 18. 06:27
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Én is magamtól tanultam lovagolni, fentmaradni azt nagyon tudok, de felvettem egy csomó üléshibát, amit 2 éve be került edző mellett, hogy kijavítsam. Meg technikailag se volt elegáns ahogy lovagoltam.

Szóval sok plusz munka és pénz van abban ahol tartok, jelenleg edző vagyok, hogy másokon segítsek, hogy ne az én korábbi utamat járják.

Másrészt piszok nagy mázli volt, mert sose ért baleset, de láttam már nálam jobb lovast "áh ez tök jámbor" lóról hatalmasat repülni. Szóval ez egy veszélyes üzem. Hívj magad mellé segítséget, ha nem is edzőt, de egy nálad jobb lovast, aki felnőtt és segít dolgozni a lóval.

2018. máj. 18. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Ma beszéltem egy lovasíjásszal aki magától, teljesen egyedűl tanúlta meg a lovaglást és most egy profi,ő megadta nekem a kezdő lökést, felbátorított és felajánlotta ,hogy segít nekem.
2018. máj. 18. 16:40
 15/23 anonim ***** válasza:
90%
Akkor biztosan elmondta azt is, hogy mennyi mindent el lehet rontani segítséggel is, nemhogy egyedül.
2018. máj. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
91%

Nem csak elrontani lehet, de a lovat is tönkre lehet tenni, márpedig őt munkára vették, nem pedig hobbi célra, ahol beleférhet akár, ha a ló hónapokra kiesik a munkából, vagy évekkel megrövidül a használati élettartama.


Fent maradni és túlélő módban elretyózni el lehet. Ilyen szinten bárki megtanul egy békésebb lovon lovacskázni. Lovagolni viszont 100%-ban egyedül egy S2 osztályú lovon se, ellenben hetek alatt lerontja a kérdéses lovat L-ig, meg az alá. Mérlegelni kell, mit akarsz, ha mindegy, csak menjen valamerre és jó lesz az, húzod-rúgod, csinál rá valamit, akkor meg lehet tanulni. Csak aztán egy másik, esetleg érzékenyebb ló, ha ugyanígy szólsz hozzá, számolni kell vele, hogy két kör után lerak, mert megunja.

2018. máj. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
91%

Az hogy faluszéli style-ban fent marad az ember és lép üget, vágtat, az messze van az igazi lovaglástól. A lovaglás ott kezdődik, amikor már nem csak utazol rajta és jobbra húzod jobbra megy, ha balra, akkor balra, hanem tudatosan építed fel a lovaglást, legalább szintentartod, vagy növeled a ló tudását és figyelsz arra, hogy anatómiailag is jó legyen neki.

Lehet, hogy a lovasíjász ismerősöd tök jól fent marad a lovon, de vajon meg tud csinálni egy combravaló engedést, vagy egy vállat be-t, ami alapvető feladat? El tudja érni a kiképzési skála első 3 lépcsőjét, ami egy belovagolt lónál alap kell, hogy legyen?

Neked ezekről van vajmi fogalmad, vagy csak ügetni tudsz?


Szerintem kaptál tanácsot eléget. Kezdő lovas-kezdő ló párosnál nincs rosszabb. Remélem nem az ügyeleten kötsz ki.

2018. máj. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
90%
Ennek aztán magyarázhatunk..
2018. máj. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
37%

Na most pontozzatok le kis edzőhuszárok de akkor is leírom:

Ti itt szerintem mind szerintem pusztultok az irigységtől ha már valakinek van lehetősége saját(majdnem) lóra...


Edző edző .... :)))

Nem azt mondta hogy úgy akar lovagolni hogy jövőre már díjlovas világversenyen induljon...

Hobbyzni akar, LOVAGOLNI akar! És erre egy nyugodt családi ló totálisan megfelel!!!!

Aki nem tartott lovat sosem otthon családi környezetben, csak a szája jár az automata iskolalovakon meg az OkJ-s kurzusos "edzővel" aki lehet még annyit se tud mint egy utcaseprő...az nincs honnan tudja hogy milyen egy Családi ló!

Nekem volt részem benne, az nem hogy ártson de még vigyázott reám. Tűzbe ment volna értünk. Volt hogy kutyáktól védett meg. Egy ló, egy családi egészséges eszű ló okos.

Nem flancoskodik mindentől mint a sok lovardás idegbeteg ló.


Az hogy napont 10idegen ember lovagol egy lovat az nem egészséges állapot. A ló igenis rudja hogy ki eteti, ki a gazdája és az adott személyr igen is szereti és van annyira INTELLIGENS LÉNY hogy felfogja mi a jó és mi a rossz.


Nekem ne magyarázzatok. A sok butasággal amit összehordtok.

Egy családi ló többet tanít neked az életről ès a lovakról mint bármelt edző vagy lovarda. Mert azok csak a pénzre mennek.


Nem vagyok egy kezdő de láttam sok mindent. Egyedül tanultam lovagolni és azóta is napi hangsúlyozom napi szinten lovagolok hajtok és tanítok be lovakat.


Azt kell hogy mondjam hogy akik itt hurrognak, azok mind azt hiszik, hogy a lovaglás az edzővel kezdődik. A nagy frászt. A lovaglás a ganélapátolásnál kezdődik!


Értem én hogy ti panellovasok csak lovardában tudtatok tanulni (már ha azt a pénzlehúzást, állatkínzást és módszeres lòkolbászgyártó piacot annak lehet nevezni)

De hagyjuk már meg az esélyt annak akinek van lehetősége hogy váljék jó lovassá ;)


Nyugodtan lovagolj otthon, ismerd meg a lovat! Ide tapasztalat kell, idő, türelem, munka,kitartás nem pedig drága "edzők".


Ezek itt fentebb mind irigyek :))) És túlontúl okosak, azért felraknám mindet a lovaimra, illetve megnézném hogy fogják a vasvilla nyelét ;)

Komédia lenne.


Volt már rá példa, hogy az 5éve lovardázó nagyon tehetséges 17èves kiscsajszit ügetésből levágta az egyik legszelídebb lovam ;)

De nem baj... csináljátok a reklámot a profi edzőknek. Csak irjatok neveket is mert én nem nagyon ismerek olyan említésre mèltót aki ne csillagászati összegekért jönne ha jönne. Ergó tudok max 10et országos szinten akitől lehetne tanulni. A többi "edzö" vagy nagyon elbújt vagy nem is lètezik. Szerintem utóbbi.


Na hagyjuk ;) úgyis lesz válaszotok erre is. Mindenre van válasz csak lehet nem a helyes ;)

Mindenestre ha a kérdező komolyan odateszi magát az otthoni lovaglásban, minden esélye adott hogy nálatok jobb legyen :)

2018. máj. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
29%

Drága #17es válaszoló, engedj meg egt szelíd kérdést :)


Terepen ha netán leesel és elmegt tőled a ló, ha elmagyarázod neki hogy mi a combravalóengedés, és felmondod neki a 3kiképzési skálát vagy mit, amit tüzetesen bemagoltál mint a matekleckèt, vajon, vajon visszamegy érted? ;)


Hadd el ezt a sok áltudományos maszlagot. Ezeknek amiket leirtál mind érzésből kell jönniük nem pedig tudatosan erőltetve.


A végére pedig: " A lórul pedig mindig az beszél (jelen esetedben olvasgat meg magol) a legtöbbet ki a legkevesebbet ül a hátán, kinek se lova, se istállója" :)

2018. máj. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!