Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hol a legjobb tartani a lovat?

Hol a legjobb tartani a lovat?

Figyelt kérdés
Ridegben, félridegben, boxban? Melyiknek mi az előnye/hátránya? Illetve az állásost már betiltották?
2018. jún. 17. 14:34
 1/3 anonim válasza:
75%
Szia! Szerintem a rideg az kicsit durva, mi felrodegben tartjuk őket (egész nap nyitva van a box így bármikor be tudnak menni, este pedig bezárjuk őket). A lonyirasrol meg annyit, ha esetleg gondolkozol rajta, h nem a lonyiras kerül sokba hanem az a sok takaró ami kellene fog a lóra. Mi csak egy sima polár takarót szoktunk rarakni télen, de attól meg ugyanúgy nő tőle a szore, de be nem izzad alá, és így este -20 fokba nem kell rá plussz. Remelem tudtam segíteni
2018. jún. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
49%

Ridegben ki van téve a ló az időjárás szélsőségeinek. Igy a természetes közege van invitálva. Képzeld el a helyzetett örülnél ha pl napokig esik az eső és te ázol?

Félrideg tartás szerintem a legjobb. Bármikor ki be járkál akár a nap elől is el tud bújni. Nekem futó istállóm van és igy ha mozogni van kedvük bármikor tudnak. Én estére se zárom őket. Nyilván ha mezőszélén lennék akkor igen. Télen csak akkor teszek rájuk vízáló takarót mikor igen nagy minuszok vannak és csak addig mert ha megizzad alatta több kárt teszek mint hasznot.

Boxos tartás nyilván lovikba gyakori. Előnye hogy tudod ha nem kéred tegyék legelőre akkor egész nap a boxba van igy elvileg nem történhet semmi baja. Hátránya hogy igy a ló nem tudja lemozogni a szükséges mozgását csak mikor lovagolod.

Az állásosról én is ezt hallottam mégis sok helyen találkozni vele. Pl. Bábolnán. Én azért nem szeretem mert a lovak is le szoktak feküdni egy kis időre és a kötél gátolhatja ebben.

Persze ez csak az én véleményem.

2018. jún. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
75%

Nekünk állásos istállónk van, mellé meg 1 hektár legelőnk. A lóállat késő tavasztól kb októberig,éjjel-nappal a 3 oldalról zárt és fedett beállóval ellátott legelőn van félridegben, kap abrakot, van széna is előtte, de leginkább legelni szokott. Ősztől tavaszig pedig az éjszakákat az állásos istállóban tölti, napközben pedig kint van. Természetesen ha egésznapos szakadó eső van,akkor bent van.

Az állás gumipadozatos, széles kialakítás, van helye lefeküdni, és van olyan jófej a lovam, hogy nem akasztja fel magát és akkor se esik pánikba, ha belelépne a kötélbe, így hosszabb kötélre kötve sincs vele gond.

Nagyapám 35 éve építette az istállót, akkor több ló is volt 3 állás lett kialakítva, most a többi helyen széna van.


Amúgy szerintem is az ideális a félrideg, lehetőleg nagy legelővel.

2018. jún. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!