Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A ló megérzi, ha menstruálok?

Yuki 553 kérdése:

A ló megérzi, ha menstruálok?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom a csődőr igen de a herélt is?Nemrégóta lovagolok egy heréltet és most ülök rajta úgy előszőr, hogy megvan, és pucolásnál mindig "ott" bökdös az orrával. Lehet, hogy csak egy rossz szokása mert mondom nemrégóta ülök rajta még nem volt időm kitapasztalni de azért rákérdezek.

2018. jún. 21. 18:40
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Mi az, hogy a csődör megérzi, a herélt nem? Herélésnél romlik a szaglása, vagy mi? Persze, hogy érzi. :D
2018. jún. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Minden olyan állat érzi, hogy más a szagod, aminek a mienknél jobb a szaglása. Tehát kb az összes szárazföldi emlős. Nemtől függetlenül, tehát esetedben a kanca is megérzi, lévén ez igen fontos info a természetben.
2018. jún. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
13%
Közel 15-16 éve lovazok,ilyen hülyeséget még nem hallottam. Érdemes volt ide regisztralni !
2018. jún. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
Hát 3-as, nem mondanám, hogy nagyot csalódtam a magyar lovaskultúrában és a magyar lovasok képzettségében. Címszavakban, amiknek utána kéne járnod: hormonháztartás emberben és lóban, feromonok az állatvilágban, lovak szaglása, Jacobson-féle szerv (VNO).
2018. jún. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%
Igen ez velem is előfordult már kancánál is hogy pucolás nyergelés közben ott szaglászik és bökdös.
2018. jún. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
#4 akkor te vagy a társadakom legalja.A ló a viselkedést megérzi,átragad rá,de a pinaszagot pont leszarja.
2018. jún. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
6-os, te is megtaláltad a megfelelő embert a vitához... speciel diplomás etológus vagyok és pont a mének szaglásáról írtam a diplomamunkámat, 3 éves saját kutatás alapján. Engedtessék meg nekem, hogy legyen némi fogalmam a dologról.
2018. jún. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!