Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A gyerek nagyon utálja a...

A gyerek nagyon utálja a kutyát, megérzi ezt a kutya? Bánthatja érte?

Figyelt kérdés

Most költöztünk össze a párommal és a lányával, 11 éves akaratos, kiskamasz.

Soha nem szerette a kutyákat, inkább macskás, az enyémet különösen utálja.

A kutya is többször rámorgott már, pedig előtte soha senkire. Viszpnylag sokszor van vele egyedül, félek nehogy baj történjen.

Bántani fizikálisan nem bántja, de folyton ordít neki, esetleg lenyomja a kanaperól, nem szépen beszél vele.

Szerintetek? Most nézegetünk kertes házakat és akkor kint lesz a kutya, az remélem sok mindent megold majd.



2017. máj. 18. 11:59
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
86%
A gyereket kellene a szülőnek megnevelnie!
2017. máj. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 A kérdező kommentje:

Most azon igazából nincs mit nevelni, hogy utálja.

Amúgy az kimaradt, hogy azért kiabál rá folyton mert a kutya megy utána. Mindig az ő közelébe fekszik, oda megy hozzá, bökdösi. Ha itthon vagyok rászólok és abba hagyja, de ha nem vagyok vagy nem figyelek megint megy. Több gyerek is van a kapcsolatban hozzájuk nem megy, meg a páromhoz sem aki szintén szereti. Néha már kicsit olyan mintha direkt piazkálná.

2017. máj. 18. 12:08
 3/50 anonim ***** válasza:
84%
„ 11 éves akaratos, kiskamasz. ” ez a mondatod pedig azt sugallja h kell nevelni. A kutya barátkozni akar vele, nem piszkálja. Lehet a kutyának új gazdát kéne keresni, mielőtt baja lesz.
2017. máj. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 A kérdező kommentje:
Akaratos gyerek ez pozitív értelemben is igaz, ha akar valamit azt eléri, addig megy, addig küzd amíg el nem éri. Neki ilye a jelleme. Hogy neveled át a jellemét?
2017. máj. 18. 12:33
 5/50 anonim ***** válasza:
100%
Pedig csak a gyerekkel tudod megértetni, hogy változtasson a hozzáállásán. A kutya valószínűleg próbálja a maga módján megszerettetni magát. Az én kisfiam másfél éves, sokszor nyúlt durván a kutyánkhoz, aki ráadásul vak, így sokkal ijedősebb, de soha nem harapta meg, maximum figyelmeztette morgással. A kutyára esetleg rászólok, hogy nem szabad stb. De igazán elmagyarázni csak a gyereknek tudtam, hogy ne markolja meg, mert fáj neki.
2017. máj. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
89%
Mi az, hogy nincs rajta mit megnevelni ? Egy akaratos, hisztis, undok majom. Nyugodtan vágjátok ki inkább a kutyát a kertbe, ahelyett hogy a kölyköt megnevelnétek. Szánalmasok vagytok. Ezzel csak azt éritek el, hogy a hisztérika úgy értelmezi, hogy mindig az lesz, amit ő akar, körülötte forog a világ és nem kell toleránsnak lennie másokkal. Előre sajnálom az osztálytársait. Az ilyenek szokták kiközösíteni, szinte halálra szekálni azt, aki nem szimpatikus nekik. Azt javaslom, hogy sürgőssen neveljétek meg a gyereket, mert egy értelmes ovis sem viselkedik így már, mint a ti 11 éves lányotok. Ha nem megy, akkor kérjétek szakember segítségét. Ha a lány vér szerinti szülője erre nem hajlandó, akkor keress másik párt magadnak, mert hosszabb távon nagyon megszívod. Azt is megfontolnám, hogy a kutyát elajándékozzam egy normális családnak.
2017. máj. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
76%
Még valami. Már a kérdés címe is felháborító. Egy kutyának mindent el kell tűrnie ? Szerintem nem. Őszintén szólva örülnék, ha beleharpna az undok gyerekbe, amikor lelöki őt vagy ordibál vele, de sajnos ezt is csak a kutya szívná meg, ha megvédi magát. Szomorú, hogy ilyen gazdák léteznek.
2017. máj. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
88%

1-es vagyok: "de folyton ordít neki, esetleg lenyomja a kanaperól, nem szépen beszél vele" - ez az, ami miatt azt írtam, hogy a gyerek hozzáállásán kellene elsősorban változtatni.

Ha ignorálná a kutyát, talán az rájön, hogy ő nem lesz játszótárs - meg igen, ha ott vagy, és mindig rászólsz a kutyára, az is biztos segít. De nem hagynám, hogy egy hisztis kamasz durván bánjon egy akármilyen állattal, függetlenül attól, hogy a gyerek vagy az állat vagy mindkettő enyém-e vagy nem.

(Mondjuk az is érdekelne, hogy a kutya a gyerek miatt lesz-e kinti. Meg azt is tudnod kell, hogy nem 2 perc megfelelő házat találni, így a jelenlegi felállásban is kezelni kell a kérdést.)

2017. máj. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 A kérdező kommentje:

6-os 😁😁😁jót nevettem, szeretem amikor az ilyen "okos" emberek 2 sorból leszűrik milyen a család és ha egy kamasz akaratos hosztis (a kamaszok 90%-a az) akkor rögtön mehet agytúrkászhoz.

A kutya eddig is kint volt, most a költözés miatt van bent, de ő sem élvezi túlzottan.

2017. máj. 18. 12:58
 10/50 anonim ***** válasza:
100%

11 évesen még nem kamasz. Most kell nevelni, mielőtt 14 évesen tényleg az lesz. A legjobban te szívod meg. Ha a kutyádat most nem tiszteli, téged sem fog. Ugyanezt csináltam végig párom fiával....

A kutyát elkellett küldeni, utána rosszabb lett!

2017. máj. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!