Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi egy legelo fenntartasi...

Mennyi egy legelo fenntartasi koltsege?

Figyelt kérdés
Alternativ: Legelon vagy boxban kerul tobbe a lo eltartasa?
2018. jún. 22. 15:52
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Ha van lehetőséged legelőn tartani, miért tartanád boxban? :) szerintem amúgy nincs érdemleges különsbég árban, inkább a befektett munka különbözik. Boxot naponta kell takarítani, a legelőt mérettől függ, ha kicsi, érdemes ott is szedni a trágyát, ha nagyobb, elég fogasolni és 1-1 tisztító kaszálást megcsinálni időnként, hogy ne alakuljanak ki ún. buja foltok (ahova pisilnek/trágyáznak, onnan nem legelnek). Ha olyan méretű és minőségű a legelő, az egyrészt nagyon jó mind pszihésen, mind fizikailag a lónak, tud mozogni, normálisan eszik, kevesebb takarmány kell mellette.


Szóval ha van rá lehetőség, egy beállós legelő hosszútávon sokkal jobban megéri, nem csak fenntartásban, de a ló egészségére vonatkozóan is.

2018. jún. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, hogy boxban akarok tartani bármit is, mivel azt sem mondtam, hogy van közöm bármilyen lóhoz. :D
2018. jún. 22. 19:45
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2018. jún. 22. 19:46
 4/4 anonim ***** válasza:

Boxban drágább tartani a lovat, eleve több szénát kell adni, míg a legelőn elcsipeget mellé, aztán a boxban napi részleges vagy teljes alomcsere megint csak plusz költség.

A legelőt is karban kell tartani, és szekciókra osztani, amíg egyik felén legel a másikat lezárni, így ott nő a fű, aztán, ha lelegelte a használt térfelet, ráengeded a nagy fűre, a másik oldalt pedig hagyod regenerálódni. Kis fűmaggal meg lehet tolni meg locsolni se árt párszor, főleg, ha kevés a csapadék.

A lónak jobb, mert nagyobb a mozgástér, több inger éri, természetéhez ideálisabb állapot, mint bezárva lenni.

2018. jún. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!