Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A BMW 7-es szeria fenntartasa...

Tanyapopovich kérdése:

A BMW 7-es szeria fenntartasa draga? Az ujabb kiadasu, Bangle fele verziora ertem,2002-es evjarat,3200 ccm. Mennyi a havi fenntartasi koltsege, illetve draga az alkatreszellatas?

Figyelt kérdés
2012. szept. 17. 11:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs 3.2-es motorral szerelt E65-ös 7-es. Van 730i, 3 literes benzines (231 LE), és 3 literes dízel (218 Le).


Teljesítményadó: kb 80 ezerft/év. Ha a benzinest nézzük: Évi 50 000km-es futásteljesítménynél, 12 literes átlagfogyasztással számolva havi 200 000 Ft a benzinköltség. Te tudod, hogy mennyivel kevesebbet mész ennél (esetleg mennyivel többet).


Évi 50 ezer km esetén:


3x olajcsere: kb 100 ezer ft

1x fékbetét garnitúra: kb 80 ezer ft:

1x Vezérlés cseréje: 50 ezer ft

2x gyertya csere: kb 40 ezer ft.


Ezek csak kötelezők, munkadíj nélkül, ebbe nincs benne hogy 1-2 év alatt magyar utakon néhány év alatt lengéscsillapítókat, kormánygömbfejeket kell cserélni, több év után lengőrarokat, az darabonként 50 ezer, van belőle össz. legalább 8, Ha dízelt veszel akkor az üzemanyag költség 200 ezer helyett mondjuk 150 ezer, de ott benne van hogy lehet turbot kell cserélni, porlasztócsúcsokat, adagolót...

nem beszélve az elektromos hibákról, tele van elektronikával a kocsi, a computerrel rengeteget lehet szívni, meg a különböző szenzorok is tök drágák....


lényeg a lényeg ha csak a fentebb leírtakat számolom, akkor,

üzemanyag: 150-200 ezer ft, számold ki magadnak amynneit te mész...

teljesítményadó + biztosítás: 15-30 ezer/hó (biztosításodtól függően)

kötelező szervíz hónapra lebontva: 30-40 ezer ft


Lehet nem néhány számban tévedtem, de nem nagyot szerintem...és ahogy mondtam ennél lehet jóval több minden egyéb nem várt hibát, plusz a wallis és hasonló szervízek munkadíját is beleszámolva...


biztosítást itt ki tudd számolni magadnak:


[link]

2012. szept. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Szóval kell a 7-es BMW rajolni, de fenntartani már nem annyira tetszős? Tipikus!
2012. szept. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
mondta valaki hogy nem tetszetős fenn tartani? Érdeklődni azért szabad, vagy te is úgy költekezel, hogy nem járod körbe a témát? pl. gondolom mikor megvetted az f astrádat, vagy nemtudom midet, nem jártál utána hogy mennyi a fenntartása, és jobbna járnál-e esetleg mással?... ez is tipikus magyar mentalitás :D (anélkül itélkezel, hogy bármit is tudnál)
2012. szept. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
38%
Ha 7-es BMW-t vesz valaki, főleg 10 éveset, akkor ne is álmodjon róla, hogy nem a létező legdrágább fenntartású autót veszi (persze kis túlzással). Ennyi...
2012. szept. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
számít rá, hogy nem olcsó ezért kérdezi meg...
2012. szept. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A Tipikus magyar mentalitas az, amikor olyan kerdest kommentelsz, amire nem toled varom a valaszt.

Azert erdeklodtem,mert nincs olyan ismerosom akinek ilyen autoja lenne, viszont anyagi lehetosegem megengedi,hogy vegyek egy 5-10 eves 7-est.

A fenntartasi koltseg egy autonak egyenes velejaroja, gondoltam hogy tobb lesz, mint egy c180-as mercedes, vagy a kommentelo f astraja. A tajekozodas nem bun, hanem ereny.

Koszonom a hasznos valaszt,a haszontalan komment irojanak pedig tartalmasabb idotoltest!

2012. szept. 19. 12:29
 7/11 anonim ***** válasza:

Kinek van itt F Astrája? :)

5-öst BMW-m van 2002-es.

2012. szept. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Akkor meg miről beszélünk? Te nem jártál utána hogy mi a fenn tartása egy ilyen autónak mikor megvetted? Szerintem igen, ha meg nem akkor vagy hülye vagy vagy annyira tele lehetsz, hogy nem oszt nem szoroz...
2012. szept. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Annyit tudtam róla, hogy különösebben nem szidják a típust, és hogy BMW. Tulajdonképpen a legrosszabbra készültem fel, aztán kellemesen csalódtam.
2012. szept. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Hello!


Én is érdeklődöm 7-es BMW után kb. azokkal a paraméterekkel amiket leírtál,és nekem sincs ismerősöm.

Az eddigi tapasztalataimat amiket így össze olvastam szívesen megosztanám veled és én is kérdeznék tőled.


Ha érdekel írj.

2012. dec. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!