Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehet lovam szerintetek?

Lehet lovam szerintetek?

Figyelt kérdés
Teljes mértékben megdolgozom érte.mindenki helyett elvégzem a házimunkát felszántom a kertet stb.6éve lovagolok de már pici koromban is sokat lovagoltam.sokat ugratok és lovagolok terepen a barátnőkkel.jól értek a lovakhoz és imádom őket.De várok pár évet és gyűjtök a lóra.De a sok munkámér nem kapok pénzt.egyszer elmontam anyukámnak hogy szeretnék gyűjteni azért csinálom ezt a munkát azt mondta jó,de továbra sem kaptam érte semmit.Pedig karácsonyra és húsvétra is emiatt nem kértem semmit és a jegyeim is csupa ötösek.Amikor kicsi voltam mindig anyukámék olyan kiránduló helyet kellett választaniuk ahol van ló,mert nagyon ragaszkodom és biztonságban érzem magamat a lovakkal.Szerintetek ez igazságos a szüleim felől.(a tanácsaitokat örrömmel fogadom😊bunkó választ nem kérek!)

2018. jún. 27. 15:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Derék dolog, hogy jól tanulsz és dolgozol otthon :)


Bár egy lónál nagyon hasznos, ha dolgos vagy, sajnos van két nagyon jelentős probléma.


Az egyik a pénz. Egy ló ára alapból elég sok, de ez még mindig a legkisebb kiadás. Azt a pacit élete végéig etetni, almozni, gondozni, körmölni kell. Mind bértartásban, mind otthon elég sok pénz megy el a pacira.

(plusz ha otthon tartod, akkor még társ is kell neki, ha nem ló akkor lehetőleg egy póni vagy egy szamár. Őket is etetni és gondozni kell)


A másik az idő. Még fiatal vagy, akkor a jövőd elég képlékeny. Ha továbbra is jól tanulsz, akkor egyetemre járhatsz, ami egyrészt nagyon jó dolog a leendő karrieredre tekintettel, másrészt nem lesz időd a lóra.



Maradj meg ilyen ügyesnek és dolgosnak, és ha majd pénz és idő szempontjából is stabil talajon állsz, akkor sok sikert a pacidhoz ;)

2018. jún. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
78%

Az általad adott információk szerint:

- egy ló pénzbe kerül

- nincs elég pénzed egy lóra

- nincs lehetőséged pénzt szerezni

=> tehát nem lehet lovad

2018. jún. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%

Majd jó pár év múlva, ha külön költöztél, külön életed lesz és meglesz rá a pénzed. (ló+felszerelés ára+ havi 70-80ezer).

Addig te otthon meg is szakadhatsz, nem fognak neked lovat tartani. Tanulj, legyen egy piacképes szakmád abból legyen pénzed és akkor lehet lovad.

2018. jún. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Régen, 6-tól egészen 15 éves koromig akartam lovat. A szüleim nem támogattak, azt mondták, annyiszor járhatok, amennyiszer szeretnék, ők kivisznek a lovardába, fizetik az órákat. Lovat venni viszont nem akartak. Sokáig győzködtem őket, hiába. Otthon sokat segítettem, gimnáziumban is mindig kitűnő voltam, pedig az ország egyik legjobb iskolájába jártam (Radnóti). Zsebpénzt sosem kaptam, ami mindegy is volt, hiszen bármikor kértem xösszeget, a szüleim adtak nekem. De ha kaptam is volna havi 20ezret, egy lóra sosem tudtam volna összespórolni, úgyhogy emiatt ne keseredj el.

Milyen anyagi helyzetben van a csládod? Ha átlagosban, akkor egy ló túl nagy kiadás lenne, ezt az előttem levők már részletezték is valamennyire. Ha átlag feletti az anyagi helyzetetek, akkor sem várhatod el a szüleidtől, hogy vegyenek neked egy lovat, majd tartsák el ki tudja hány éven keresztül. A lovak betegségeiről, sérüléseiről ne is beszéljük. Egy húzódás, törés lovaglásra alkalmatlanná tehet egy lovat élete végéig. Teljesen megértem, a szüleim anno miért nem akartak lovat venni.

Jó lenne tudni, hogy hány éves vagy. Ha lassan érettségizel, egyetemre mész, nem lesz annyi időd egy lóra. Ha esetleg külföldi egyetemre mennél, akkor meg pláne. Tegyük fel, hogy 14 vagy. 18 éves korodig "használnád" a lovadat. A gond, hogy az emberek nem 4-5 évre vesznek lovat, hanem 15-20 évre.

Ha 17 évesen még mindig lovat akarsz majd, akkor kezdj el diákmunkázni, és gyűjtsd össze azt az összeget, amennyivel tudsz venni egy lovat, és annak az ellátását is fizetni tudod majd min. fél évig. Állatorvosra is rakj félre 100-200ezret.

2018. jún. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat😊amugy várok pár évet még és gyűjtök.Amugy a családom elég jó anyagi állapotban van.De persze kell még pár év.
2018. jún. 27. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!