Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Makacs a lovam. Hogan tudnam...

Martin0922 kérdése:

Makacs a lovam. Hogan tudnam belole kinevelni?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Segitseget szeretnek kerni. Van egy 5 eves kanca lovam . Es mostanaba egyre butabb terepen. Gondol egyet , ra harap a zablara aztan onalosodik . Vagyis elkezd ugetni vagy vagtazni es meg se tudom fogni ,de meg lassitani se tudok vele. Mindenre nagyon figyel kiveve rám. Olyat is szomott csinalni hogy terepen csak ugy megfordul es megy a masik iranyba ,olyankor se tudom megalitani vagy a rendes iranyba vissza forditani. Hogyan tudnam errol leszoktatni? Palcazasra annyit reagal hogy beindul vagtaba es ugyan ugy semmit nem tudol vele csinalni. Palcazasr meg rosszabb lesz. Elore is koszonom a segitseget
2018. máj. 22. 19:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Litániát lehetne írni az okosságokról mégis egy szóval meglehet válaszolni a kérdésed :Idomítás.


Azaz bent legyen egy alap képzés és utána lehet terepre menni.

2018. máj. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Bent telejesen tomeletesen megy. Szar nelkul testel tudom iranyitani.
2018. máj. 22. 21:12
 3/5 anonim ***** válasza:
21%
Ha megtalálta a módját, hogy a zablára harapjon, akkor másik, esetleg csavart zabla, ha az sem jön be, hackamore terepre. Arra harapjon rá, ha tud :D De láttam már zabla + hackamore megoldást is. Amíg megy a zablával, jó, de van rajta vészfék...
2018. máj. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogsz szeretni, de ennyi mindent nem lehet egy fórumon leírni. Hívj hozzá szakértőt, ha meghaladja a tudásodat. Ha elrohan akkor addig fordítod körre amíg meg nem áll, de ez csak vészfék. Ha kemény a szája az intő jel lehet, hogy nem elég finom a szárhasználatod.
2018. máj. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
70%

Az első és a harmadik írja jól. Ez márpedig lovaglástechnikai hibát jelez, és nem a lóban, pláne nem a zablában van a probléma.

Idomítás-idomítás-idomítás. Olyan nincs, hogy bent tökéletesen megy, mert akkor van egy nagydíjas lovad, amivel olimpiára gyúrhatnál, helyette terepen bohóckodtok azzal, hogy egyáltalán milyen jármódban közlekedik... Idomítani kell, bent is, és terepen is, akár kézen is, az is segíthet.

Nem az a kérdés, bent megcsinál-e valamit. Az a belépő szint. A kérdés a hogyan.

2018. máj. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!