Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Gazdagnak kell lenni ahhoz...

Gazdagnak kell lenni ahhoz hogy valaki lovat tarthasson?

Figyelt kérdés
Normál keresetből fent lehet tartani egy saját lovat?
2018. júl. 2. 11:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Kerül annyiba, mint egy gyerek. Szerinted?
2018. júl. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%

Nem kell gazdagnak lenni, elég, ha megengedheti magának anélkül, hogy másban hiányt szenvedne.

.

Hol tartanád?

Ha lovardában bérelnél helyet, bizony megkérnék az árát.

Ha otthon, istállóban, akkor netán az élelmezésével lenne problémád.

.

Annyira általános kérdésed, hogy csak általános választ lehet adni

Kinek normál keresetéből bőven megoldható, míg mások normál keresete még a közepes életszinvonalhoz is kevés - ló nélkül.

2018. júl. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%
Egyáltalán nem. Viszonylag jómódúnak kell lenni, fogalmazzunk úgy.
2018. júl. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mennyi a normális keret?
2018. júl. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A kérdés az, hogy mennyit szán az illet a lavára. Csömörön is van sok putri lovarda az ilyen-olyan menő, gazdag helyek mellett, ahol a lovak a térdükig érő sárban, trágyában állnak egész évben.

Az illető persze eldicsekedhet az ismerőseinek, hogy van egy lova, de megmutatni már nem merné senkinek. Szóval lehet tartani lovat havi 30ezerből is, sokan ezt teszik...

Tehát normál keresetbő is fent lehet tartani egy saját lovat, és egy gazdag is tud sóher lenni, tarthatja undorító körülmények között a lovát.

2018. júl. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%

Ha van nagyobb területed, kb egy hektár, amin tudsz legeltetni, akkor egész jól ki lehet hozni, ha nincsenek nagy igényeid.

Nekünk van szerencsénk ekkora területen tartani, nyáron veszünk 20db nagy körbála szénát lehetőleg egyszerre így 100-130 ezerből megvan a széna, szalmából nem sokat vásárolunk, kb 5 bálát, még egy 100-120 ezer az abraknak való. Általában ezeket egyszerre vesszük meg, így nagy kiadás, de van hol tárolni, és nincs olyan probléma, hogy a nyári 5000 Ft-os szénát télen 10ért vegyük meg.

Évente 2-3x csinálunk féreghajtást, max egy 10-es az is, plusz évente oltás, az 15 körül jön ki. Ha nincs gond, akkor az állatorvost ennyivel le is lehet tudni.

Körmölés-patkolás, ami rendszeres kiadás, ennek az ára nagyon sok mindentől függ, hogy patkoltatsz-e vagy sem, 2 vagy 4 lábra, honnan jön a kovács...stb stb. Mondjuk legyen egy 20as 2 havonta.

Ha mindezt leátlagolod, akkor kb havi 30 ezer Ft-ra jön ki. Egy dohányos simán elpöfékel ennyit egy hónapban, ha innen nézzük nem luxus a lovazás.

De ez a szerencsésebb eset, nem volt komoly baj vele, van területed, és szabadidőd rá, nem kell edző, mert már tudsz lovagolni.

Ha bértartásba viszed, esetleg edzőt is fizetsz, akkor ez az összeg havi átlag 60-80 ezer Ft-tól a csillagos ég.

Innentől döntse el az ember, hogy az ő pénztárcájának mi fér bele.

2018. júl. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem, gazdagnak nem kell lenni, de közepesen erős jövedelem esetén sem fog már másra maradni pénzed (utazás, cigi stb.).

A 6-os - szerintem pontos - válaszához hozzáteszem, hogy én úgy vágtam bele saját ló vételébe és bértartásába, hogy kiszámoltam, hogy maximum kb. havi 100 ezret tudok szánni lovazásra. S ez működik is úgy, hogy ebbe belefér a bértartás és járulékai, ksiebb állatorvosi beavatkozások, edzés (időnként lovardai lóval is, saját lóval is).

Esetemben versenyzésről nics szó, melynél valóban a csillagos ég felé veheti az irányt a költség.

Nekem a 100 ezres keret működik, de - bár ezt magamnak se szoktam bevallani - annyi rá is megy az ügyre (különösen, ha az utazási költségeket is számolom).

2018. júl. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!