Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ló hízlalás - mivel, mennyit,...

Frisch kérdése:

Ló hízlalás - mivel, mennyit, hogy?

Figyelt kérdés

Üdvözlet! Egy herélt packóról van szó, zsinórban érik az egészségügyi problémák. Túl vagyunk egy kólikán, egy félig kihúzott fogon, sajnos diétáztatnunk kellett az egyébként is mindig filigrán, karcsú testalkatú lovat. Egyelőre nem kórosan sovány, a fog baja lassan megoldódik. A kora kérdéses, a papírjai szerint 15, fogak alapján 20 feletti.

Legelőn, bértartásban van, abrakot kap, külön etetése nem megoldható. (Hörgős, porallergiás így legelőhöz kötött, innen kritikus esetekben szakítom csak ki.)

Mivel segíthetnék neki azon a heti kb. 3 napon a hízásban, amikor látogatom? Teljesen laikus vagyok, bármit meghallgatok. Köszönöm szépen előre is!



2018. júl. 6. 22:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Heti 3 alkalommal nem fogod tudni hizlalni. Ha abrakot kap, azzal egyutt kellene neki szenapelletet adni, attol szepen hizasnak fog indulni. Sajnos sok tapasztalatom van hizlalas teren, mert nekem egy rossz takarmanyhasznosito filigran kancam van, es a legtobb helyen mindig jobban akartak tudni, mit es mennyit adjanak neki enni. Most vegre jo helyen vagyunk mar, es erdekes mod, igy, hogy annyit kap enni, amennyit elegnek gondolok, egybol elkezdett hizni es a kedve ia jobb
2018. júl. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

... es a kedve is jobb lett.

Nekem oszinten szolva a tokom kivan mar az olyan helyekkel, ahol lefogyasztjak a lovam :(

2018. júl. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A hellyel nincs gond, azt kihagytam hogy a kóloka után helyet is váltottunk... ez is biztosan megviselte, a többi ló nagyon szép, kerek, életerős. Lelkiismeretes lovarda, hozzáértő, lószerető lovászokkal.
2018. júl. 7. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!