Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire lenne megterhelő a...

Mennyire lenne megterhelő a kutya gyomrának, ha főtt hús+rizs mellé egy héten párszor adnék neki nyers csirkefarhátat?

Figyelt kérdés
Elég soványka szegény és szeretném felhizlalni.

2016. aug. 28. 12:19
 1/4 anonim ***** válasza:
A nyers jó dolog, de amit adsz neki, az nem jó. Rizs nem kell a kutyának, kellenek viszont csontok, belsőségek, esetleg zöldségek megfelelő arányban. Ha házilag akarod megoldani a kutya etetését, akkor nézz utána a barf vagy a prey étrendeknek. Ne csak találomra adagold azt, ami szerinted jó.
2016. aug. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Per pillanat örülök neki, hogy végre normálisan hasznosítja a táplálékot. Mióta nem táppal etetem, jó a végterméke és nem eszi meg. Most csak sovány húst kap de fokozatosan szeretnék adagolni neki más húsokat is. Kap mellé lucernaport, almát, répát, zsírt, lazacolajat. Beléptem a Barf-os csoportba a facebook-on de mivel eléggé sovány nem szívesen kísérleteznék vele, majd ha felszed pár kilót akkor.

Fodor Kinga Mit egyen a kutyám könyve alapján etetem, vagyis nem pontosan de onnan nézem az arányokat.

2016. aug. 28. 14:54
 3/4 anonim ***** válasza:
Rengeteg sovány kutyán segített a barf. Azt a könyvet nem ismerem, de azt tudom, hogy a rizs nem igazán hasznosul, akkor jó, ha hasmenése van, amúgy felesleges adni.
2016. aug. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A rizs diétára való, másra nem jó. Csak a hús elől veszi el a helyet, de nem hizlal.

Érdemesebb megpróbálkozni a BARF-al. Először hetekig legalább csak egyféle húst adj neki, pl. nyulat vagy csirkét, megfelelő arányban a csontosat és színhúst.

2016. aug. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!