Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy hívják a kedvenc lovatoka...

Hogy hívják a kedvenc lovatokat vagy a saját lovatokat? Ha akartok írhattok a pacikról egy kicsit (pl. :kora, fajtája, színe, neme, hogy milyen a paci stb. ).

Figyelt kérdés
Nagyon szívesen olvasom az ilyeneket, úgyhogy írhattok a kedvenc vagy saját lovatokról

2018. júl. 22. 15:41
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
33%

Ugy latszik marad a kamu kategoria


Szanalmas...

2018. júl. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
50%
Miért is? :)
2018. júl. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanmár emberek, itt a kérdező egy egyszerű kérdést tett fel, csak szeretne lovakról olvasgatni, ne itt veszekedjetek :)


Az én kedvenceim:

- Parnon, egy sárga, hosszú vékony hókás magyar sportló x gidrán mén, csodálatos teremtés, díjlovaglásban versenyzett könnyűosztályban fénykorában, Ő tanított meg engem mindenre, imádtam. Lassan a 30at veri, sajnos már nem láttam vagy 6-7 éve.


- Padrino, egy tündéri bardigiano herélt póni, aki nagyon sok gyerkőcöt megtanított lovagolni, jelenleg valahol 15 év körül lehet, őt sem láttam már jóideje. Koromfekete színű, mint egy igazi mini fríz, nagyon cuki kis bújós dömperke, nem lehetett nem szeretni.


- Amethyst, egy erősen telivérezett kanca, jegytelen nyárifekete, elég magas lovacska. A mai napig ha jól tudom, díjlovaglásban versenyzik alsó középosztályban. Rajta nem ültem sokat, de a mentalitását, temperamentumát, személyiségét imádtam, egy igazi úri nő volt, aki mellette bújós, nyugodt, kedves és csodaszép.


- Csinos, aki egy angol x magyar sportló jegytelen pej kisasszony, mai napig dolgozok vele, 19 éves. Szuper csaj, türelmes, odaadó, imádnivaló, a gyerekek nagy kedvence, fát lehet vágni a hátán.


- Lady, egy fakó kisbéri leányzó, 9 éves, egy éve dolgozok vele, akkor még teljesen képzetlen volt, most van folyamatban a belovaglása. Nagyon jófejű, emberközpontú kis maki, gyorsan tanul, élmény vele a munka. Ráadásul, mint kiderült, még ahol tanultam lovagolni, ott anyukája volt az egyik oktató ló, többször ültem is rajta. :)


Sajnos egyik ló sem volt soha az enyém, de az utolsó kettő jó eséllyel egy éven belül hozzám kerül papíron is :)

2018. júl. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok

Nem Parnon, hanem Pardon :)

2018. júl. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Na végre köszönöm szépen. Nagyon részletesen leírtad a pacikat ilyeneket szerettem volna olvasni nem a veszekedést☹️ biztos gyönyörű, és a leírásból kiindulva egydi lovacskák. Köszönöm hogy rászántad az időt és leírtad😍
2018. júl. 26. 07:46
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Két lovam van :)


1.Lafayette B, én csak Lafi-nak hívom, kb 2013-ban került hozzánk(egy német lovas embertől vettük), két kancát és egy mént hozott Magyarországra és az egyik kanca volt ő.Apukám egyik barátjához kerültek és apukám állatorvos, azért mentünk hogy ellássuk őket. Nekem egyből megtetszett,nem is tudom csak úgy megfogott, elég magas, pontosan nem tudom mennyire, a feje az átlagosnál kicsit nagyobb, de teljesen arányos a testével. Eredetileg legyesszürkének van írva, ha jól emlékszem, de egy könyvben a leírtak szerint pisztrángszürke, ami úgy néz ki mint a legyesszürke, de az apró pöttyök / foltok vörösek többségben. Díjugratásban versenyzett fiatalabb korában, jó eredményekkel. Tenyészkanca volt már Németországban az ezelőtti pár év során. Kb 5 csikót ellett ott, és mint kiderült most is vemhes volt, amit nem tudott az előző gazdája. Úgy egyeztünk meg, hogy kifizetünk egy adott összeget a kancáért és azt a csikót amivel vemhes volt akkor, azért majd eljönnek és elviszik. Egy kanca csikója született nagyon szép küllemmel. A következő évben született egy csődör csikója, szintén nagyon szép küllemmel és mozgással. A neve Jack lett, mondhatni az apja nevéből lett kitalálva. Róla majd írok még lejjebb. Az ezutáni évben egy kanca csikója született, de sajnos elpusztult:(. Jelen pillanatban pedig már túl öreg ahhoz hogy csikója legyen sajnos :(. Most 27 éves. A természete nagyon jó. Lovagoltam is. Néha kicsit hisztis, de minden lónak van ''valamije''. Holsteini fajtájú.


2. Jack-most 3 éves, magyar sportló, az apja az a csődör akivel együtt jöttek Magyarországra, pej csikónak született, most pejderes, de egyre jobban szürkül már ki, ugye ahogyan idősödik, ki lett herélve, most van belovaglás alatt, farka vége világosabb, ő is nagyon aranyos, néha csipked de ez jellemző a csődörökre/heréltekre, rajta még nem lovagoltam, de azt mondta aki lovagolja, hogy nagyon könnyű lovagolni.


Mindkettőjüket imádom <3

A csikók apjait nem írtam le, mert nem tudom, hogy az ő gazdáik nem bánnák-e.

2018. júl. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm Lafi élettörténetét. Biztos remek nyugdíjas évei vannak nálatok. Jack is biztos aranyos neki is jó életet kívánok, köszönöm hogy írtál❤️
2018. júl. 27. 14:11
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
<3
2018. júl. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
((a pisztrángszürke a legyes egyik változata))
2018. júl. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Gyémántnak hívják❤️

-hucul

-13éves

-kanca

Ő az első lovam és imádom . Nagyon sokat köszönhetek neki

2019. ápr. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!