Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek el bír engem a...

Szerintetek el bír engem a shetlandi pónim? 150 cm vagyok 38 kg. Ő olyan 105 cm

Figyelt kérdés
Szoktam rajta lovagolni. Csak azt szeretném tudni hogy nem e okozok neki nagy kárt avval hogy lovagolok rajta.

2018. júl. 26. 21:48
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
51%
9-es, azt azért vedd figyelembe, hogy a saját lováról van szó, tehát nem egyszeri alkalom, hogy ráül. Ha rádülne heti kétszer egy húszkilós gyerek, neked is szép lassan tönkremenne a hátad.
2018. júl. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
51%
Kiszámolom. Ha egy 200 kilós póniról lenne szó, ami igencsak túlsúlyos, és heti egyszer ülnél rá, akkor bírna el 40 kilót. Mivel ennyire gondolom, nem köcér, és nem heti egyszer, hanem "párszor" ülsz rá, ezért NEM bír el. Fõleg nem felszereléssel együtt, azt is add hozzá. Egyébként hány éves vagy, hogy ennyi a súlyod?
2018. júl. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Nem nyereggel lovagolom egyepkent. Heti 2-3 alkalom. Plussz mínusz. Amúgy 12
2018. júl. 31. 18:40
 14/25 anonim ***** válasza:
Úristen! Ne! Borzasztó nagy kárt okozol! Ha nyereg néllül lovagolsz, nincs ami eloszlatja a súlyodat a ló hátán! Heri legfeljebb egyszer ülhetnél rá, NYEREGGEL!
2018. aug. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
De hát a nyereg meg plussz kiló neki nem? És hát sokan szőrén lovaglnak és semmi bajunk a lovaknak... Én ebben a szőrén nem ulhetsz lóra hulyesegben nem hiszek...
2018. aug. 2. 00:29
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Végül is csak nem hiszel a fizika törvényeiben, hogy két kisebb ponton jobban nyomod a hátát, mintha eloszlatná a nyereg a súlyt. Gratulálok, remek lóhoz állás.
2018. aug. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Képzeld azzal tisztában vagyok , de viszont azt is figyelembe kell venni, hogy a nyereg meg plussz kiló a poninak ... És akk hiába oszlassa el. jah amúgy meg az indiánok is nyereg nélkül lovagoltak és semmi bajunk nem volt a lovaknak...
2018. aug. 2. 20:07
 18/25 anonim ***** válasza:
51%

"Ha rádülne heti kétszer egy húszkilós gyerek, neked is szép lassan tönkremenne a hátad"

Ez így van, de én nem ló vagyok hanem ember. Ezt azért számold bele. Az ember szervezete kicsit gyengébb, minden szempontból. Nem csak ha a betegségekkel szembeni ellenállást nézzük, hanem teherbírás szempontjából is gyengébbek a lovaknál (is). Ez fokozottan igaz a Shetland pónira, ami nagyon erős.

Az viszont igaz, hogy egy jól illeszkedő nyereggel jobban bír.

Ha nagyon bizonytalan vagy, és félsz mit gondolnak rólad mások, akkor inkább ne lovagold! Ha ügyesen lovagolsz, jobbat teszel a lovaddal ha rendszeres, de kíméletes munkában tartod, mint azzal ha nem foglalkozol vele, hagyod tunyulni és elhízni (a Shetland amúgy is különösen hajlamos rá). Ha bénán huppogsz a ló hátába, azzal meg egy nagydarab lovat is tönkreteszel.

38 kiló nem sok. Látszik, hogy nem dolgoztatok Shetlanddal. Öntörvényű rafinált dögök. :) Egy 20 kilós gyereket kb. kiröhög, el sem tudja lovagolni egy ilyen pici kisgyerek.

2018. aug. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

" az indiánok is nyereg nélkül lovagoltak és semmi bajunk nem volt a lovaknak"

Ezt hagyjuk!

Valószínűleg volt bajuk tőle a lovaknak rendesen, csak amelyik gyenge volt és beteges azt megették. Remélem most nem tettem tönkre a gyerekkorodat.

Pont erről beszélek, a lovak egy része teherhordásra lett szelektálva. A megfelelő felszerelést viszont nem lehet megkerülni, ha hosszú élettartamot várunk el a lótól. Nem a testsúlyon van a hangsúly, hanem hogy az hogyan oszlik el a ló tetején.

2018. aug. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Nem a testsulyon van a hangsúly.... És akkor egy 70 kilós embert el bír nyereggel, mert nem a testsulyon van a hangsúly.... Szóval akkor nyereggel lovagolhatok csak rajta.. jó nekem mindegy mert van rendes felszerelés hozzá való. És nem lotyogok a lovon. 5 éve lovagolok. Nem pattogok a lovon. Rendesen tudok rajta ülni . Nem mondom hogy tudok lovagolni. Szeretek lovagolni.
2018. aug. 4. 11:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!