Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mekkora ugrásoknál érdemes...

Mekkora ugrásoknál érdemes elkezdeni hasvédős hevedert hasznàlni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy akkor kell használni ha a ló az ugrásoknál a lábát felkapja és a hasát megsérti. De ez kb. hány cmnél szokott jelentkezni. Jelenleg 80-90cm ugrok és észrevettem hogy néha csinálja nem korai még rátenni egyet?

2018. júl. 29. 09:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem korai. Én is rátenném.
2018. júl. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha ugy vetted észre hogy érinti a hasát akkor használd mints hogy megsértse magát főleg ha föl van patkolva.

Egyébként nem az ugrás magassága határozza meg a használatát hanem a ló ugrás technikája. Van olyan ló amelyik 140 cm se érinti míg a másik már akár 50cm is ugy fel kapja a lábát. :)

2018. júl. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igazándiból azért is gondoltam hogy ráteszem mert pl van olyan hogy tornászunk és akkor akár 130cm is ugrunk és akkor azert már féltem a hasát.. de mikor kisebbekt ugrunk akkor elég a kishasvédő? Patkolva van első kettőre
2018. júl. 29. 12:54
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi értelme kishasvédőset venni. Egyszer megveszed a rendeset, azt később is mindig rá tudod rakni ha ugrasz akármekkorát, aztán kész. Egyébként nem lesz tőle semmi baja hogyha nem ér hozzá de mégis raksz rá. Például mi ha versenyre megyünk, akkor csak egy ugróhevedert szoktunk vinni, és első nap, amikor lelovagoljuk, akkor is csak azt használjuk. Nekem amikor saját lovam lett, előbb lett hasvédősöm mint sima, egy kevés ideig csak azt használtam rá. Persze most ezzel nem azt akarom mondani hogy indokolatlanul használd, de nyugodtan pici ugrásokhoz is felteheted már.
2018. júl. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!